X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy zawody: jak wygląda praca fryzjera?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 12:15
W pracy fryzjera ważne jest, aby stale doszkalać swoje umiejętności i uważnie śledzić trendy. Zawód ten wymaga także kreatywności i dobrej komunikacji z ludźmi, by sprostać ich oczekiwaniom. O tym, jak obcinać włosy i o nie dbać opowiedziała w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim radiu Dzieciom, Alicja Kobrych, fryzjer dziecięcy.

Zazwyczaj, kiedy klient przychodzi do salonu fryzjerskiego, wie on już jakiej metamorfozy chce dokonać oraz który styl do niego najlepiej pasuje. Niemniej jednej, fryzjer zawsze może doradzić np. odpowiedni kształt fryzury czy kolor włosów.

Włosy mogą się różnić pod kątem grubości czy skrętu. Dużo zależy od DNA rodziców i dziadków. Najprościej obcina się grube i proste włosy, ponieważ w tym wypadku można to zrobić jak najprecyzyjniej. Używa się do tego specjalnych nożyczek, grzebyka, a czasem nawet maszynki, które można zakupić w sklepach dedykowanych dla fryzjerów.

O włosy można dbać przycinając co jakiś czas końcówki, aby się nie plątały oraz stosując specjalne kosmetyki i olejki. Jeśli nie chcemy, aby nożyczki się szybko stępiły, dobrze jest obcinać włosy, kiedy są mokre. W przypadku, gdy ktoś chce zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które umożliwią mu zostanie fryzjerem, może udać się na kursy lub do szkoły fryzjerskiej. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Alicja Kobrych
Data emisji: 23.09.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Zobacz także

Czytaj także

Zawody

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 13:00
Dzisiaj wspólnie z Filipem i Leopoldem przyjrzymy się pracy strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. Dlaczego akurat te profesje zgłębimy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy zawody. Reżyser teatralny

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 17:15
Można powiedzieć, że dzieci od najmłodszych lat rozwijają swoje zdolności aktorskie. Zapewne większość rodziców zna sytuacje, kiedy ich dziecko udawało ból głowy lub brzucha, by nie iść do szkoły. Zdarza się jednak, że wraz z wiekiem, zainteresowanie tą sztuką staje się większe. Z tego powodu Filip i Leopold poprosili Jerzego Jana Połońskiego, reżysera spektakli telewizyjnych oraz teatralnych o to, by przybliżył słuchaczom zawód aktora i reżysera teatralnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym zajmuje się charakteryzator?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:18
Dzięki pracy charakteryzatorów aktorzy mogą przemienić się w każdą postać, którą wymyśli reżyser. Jednak przygotowanie odpowiedniego makijażu i zastosowanie dodatkowych zabiegów jest czasochłonne i wymaga dobrego zmysłu estetycznego. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" o zawodzie tym opowiedziała Emilia Mularczyk, charakteryzatorka w Teatrze Kamienica w Warszawie.
rozwiń zwiń