X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czym zajmuje się charakteryzator?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:18
Dzięki pracy charakteryzatorów aktorzy mogą przemienić się w każdą postać, którą wymyśli reżyser. Jednak przygotowanie odpowiedniego makijażu i zastosowanie dodatkowych zabiegów jest czasochłonne i wymaga dobrego zmysłu estetycznego. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" o zawodzie tym opowiedziała Emilia Mularczyk, charakteryzatorka w Teatrze Kamienica w Warszawie.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Zhuk Roman

Wykorzystując swoje umiejętności charakteryzator jest w stanie np. sprawić, aby młoda osoba wyglądała na starszą. W konturowaniu twarzy pomogą pudry brązujące, a w tworzeniu zmarszczek cienie. Dodatkowo można dokleić brodę lub wąsy. Co więcej, stosując odpowiednie produkty, jak np. sztuczny lateks, na ciele człowieka można stworzyć naturalnie wyglądające rany. Oprócz kosmetyków istotne jest też wybranie odpowiedniej peruki oraz garderoby. To dlatego, ponieważ prawidłowo dobrane ubrania, m.in. w kolorze czarnym lub w pionowe pasy, mogą pomóc np. w optycznym wyszczuplaniu osób. 

Posłuchaj
59:01 2021_05_25 18_00_02_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 25 maja godz. 18:00

Makijaż jest ważny, ponieważ dzięki niemu aktor wygląda jeszcze lepiej w światłach reflektorów i kamerze. Często reżyserzy mają określoną wizję tego, jak dana postać ma wyglądać, niemniej jednak charakteryzatorzy mogą czasem zasugerować zmiany. Dlatego w ich pracy ważną rolę pełni także komunikacja. Ponadto, osoba na takim stanowisku stara się także dbać o przyjazną atmosferę, by aktor dobrze czuł się na scenie.

Charakteryzatorem może zostać każdy, nawet bez ukończenia kierunku mającego związek z tym zawodem. Co prawda, istnieją specjalne szkoły policealne, lecz najważniejsze to zdobyć praktykę i doświadczenie. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Emilia Mularczyk - charakteryzatorka w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Data emisji: 25.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Ciało ludzkie. Czy wiesz, że …

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 16:51
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak niesamowite jest ludzkie ciało. Nie tylko pod względem jego funkcjonowania, ale też budowy. Dla przykładu, gdyby można było rozłożyć skórę, która jest największym ludzkim organem, zajęłaby ona 2 metry kwadratowe. Co więcej, ponieważ ma ona nas chronić przed urazami, jej grubość waha się między 1,5mm-5mm w zależności od części ciała. O innych ciekawostkach dotyczących ludzkiego ciała usłyszeć można w audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:58
Swoją kreatywność i wrażliwość można wyrażać na wiele sposób, np. wokalnie. Jak się okazuje, śpiewać może każdy, nawet jeśli na początku wydaje się, że dana osoba nie ma do tego talentu. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Adrianna Maja Kućmierz,  aktorka i wokalistka opowiedziała jak kształcić swój głos, jeśli marzymy o zostaniu piosenkarzem lub piosenkarką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa konkurs "O czym one mówią"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 09:58
Polskie Radio Dzieciom ogłasiło kolejną, cotygodniową zagadkę "O czym one mówią?" Zadaniem uczestników jest posłuchać zagadki, narysować odpowiedź i wysłać ją do redakcji. Do wygrania są radioodbiorniki DAB+! Na prace konkursowe czekamy do piątku! 
rozwiń zwiń