X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 12:23
Austria to kraj leżący w Europie Środkowej, a ponad połowa tego kraju znajduje się w Alpach, czyli najwyższym łańcuchu górskim Europy. W stolicy Austrii znajduje się Wiedeńskie Muzeum Sztuki z kunstkamerą, czyli gabinetem osobliwości, który składa się z kilkunastu pomieszczeń wypełnionych wyjątkowymi eksponatami. 
Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki
Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki Foto: Pixabay

Elementy wystaw znajdujących się w gabinecie osobliwości były tworzone z cennych i często bardzo rzadkich materiałów. Można tam znaleźć między innymi róg, który przez długi czas uznawano za róg jednorożca. Co więcej, przypisywano mu nadzwyczajne właściwości. Wierzono bowiem, że zanurzenie rogu jednorożca w wodzie pozwala wykryć zawartą w niej truciznę. 


Posłuchaj
59:14 2022_01_27 18_00_12_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.

Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Anna Pięcińska – historyk sztuki
Data emisji: 27.01.2022
Godz. emisji: 18.00.

Czytaj więcej:
Domowe eksperymenty dla każdego [POSŁUCHAJ]
Latarnie morskie dawniej i teraz
Poznajemy Argentynę - audycja dla dzieci

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także

Czytaj także

Wycieczka samochodowa do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 15:19
Jak się okazuje, rolę edukacyjną może pełnić nie tylko szkoła, ale też wakacje. Dzięki znalezionemu zdjęciu z letniej podróży, Myszka Fela Reporterka trafiła do Karolinki, która opowiedziała, czego nauczyła się podczas wycieczki do Grecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Big Ben i London Eye. Anglia okiem młodych mieszkańców z Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:15
Krystian, Laura i Lilia, mieszkają nad samym morzem na południu Anglii. W ostatniej audycji opowiedzieli o miasteczku, w którym mieszkają. Krystian jest najstarszy z czwórki rodzeństwa. Urodził się w Polsce i jako mały chłopiec wyjechał wraz z mamą do Wielkiej Brytanii, by zamieszkać wspólnie z tatą. W Anglii na świat przyszły dwie siostry Krystiana i ich najmłodszy braciszek. 
rozwiń zwiń