Polskie Radio Dzieciom

Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 12:23
Austria to kraj leżący w Europie Środkowej, a ponad połowa tego kraju znajduje się w Alpach, czyli najwyższym łańcuchu górskim Europy. W stolicy Austrii znajduje się Wiedeńskie Muzeum Sztuki z kunstkamerą, czyli gabinetem osobliwości, który składa się z kilkunastu pomieszczeń wypełnionych wyjątkowymi eksponatami. 
Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki
Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki Foto: Pixabay

Elementy wystaw znajdujących się w gabinecie osobliwości były tworzone z cennych i często bardzo rzadkich materiałów. Można tam znaleźć między innymi róg, który przez długi czas uznawano za róg jednorożca. Co więcej, przypisywano mu nadzwyczajne właściwości. Wierzono bowiem, że zanurzenie rogu jednorożca w wodzie pozwala wykryć zawartą w niej truciznę. 


Posłuchaj
59:14 2022_01_27 18_00_12_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Róg jednorożca i inne eksponaty Wiedeńskiego Muzeum Sztuki

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.

Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Anna Pięcińska – historyk sztuki
Data emisji: 27.01.2022
Godz. emisji: 18.00.

Czytaj więcej:
Domowe eksperymenty dla każdego [POSŁUCHAJ]
Latarnie morskie dawniej i teraz
Poznajemy Argentynę - audycja dla dzieci

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Wycieczka samochodowa do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 15:19
Jak się okazuje, rolę edukacyjną może pełnić nie tylko szkoła, ale też wakacje. Dzięki znalezionemu zdjęciu z letniej podróży, Myszka Fela Reporterka trafiła do Karolinki, która opowiedziała, czego nauczyła się podczas wycieczki do Grecji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Big Ben i London Eye. Anglia okiem młodych mieszkańców z Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:15
Krystian, Laura i Lilia, mieszkają nad samym morzem na południu Anglii. W ostatniej audycji opowiedzieli o miasteczku, w którym mieszkają. Krystian jest najstarszy z czwórki rodzeństwa. Urodził się w Polsce i jako mały chłopiec wyjechał wraz z mamą do Wielkiej Brytanii, by zamieszkać wspólnie z tatą. W Anglii na świat przyszły dwie siostry Krystiana i ich najmłodszy braciszek. 
rozwiń zwiń