Polskie Radio Dzieciom

Cytrusy na upalne dni. Jak zrobić odżywczą lemoniadę?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 17:30
Wakacje to czas, w którym chętnie sięgamy po różnego rodzaju owoce, a także cytrusy, które świetnie nawadniają i orzeźwiają. To właśnie z cytrusów możemy zrobić przepyszną lemoniadę, która najlepiej smakuje w letnie dni. Cytrusy mają w sobie wiele witamin, błonnika i składników mineralnych. 
Audio
  • Magdalena Łaszewiecz o zaletach jedzenia cytrusów (Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/JeniFoto

Wiedzieliście o tym, że zjedzenie jednej pomarańczy lub dwóch mandarynek jest w stanie zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C? Ta z kolei wspiera odporność i sprawia, że organizm lepiej wchłania żelazo. Poza tym cytrusy mają w sobie witaminę E oraz witaminy z grupy B. Więcej na ten temat powie Magdalena Łaszewiecz, dietetyk z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny - Państwowego Instytutu Badawczego.

Posłuchaj
59:01 2023_07_11 15_00_16_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Magdalena Łaszewiecz o zaletach jedzenia cytrusów (Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom)

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Godzina emisji: 15.00-17.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa na Kajmany

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 12:20
10 maja 1503 roku Krzysztof Kolumb odkrył Kajmany - z tej okazji w dzisiejszym (10.05) "Popołudniku" poznamy trzy wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim nazywane Kajmanami. Swoją nazwę Kajmany zawdzięczają zwierzętom, które są podobne do krokodyli i aligatorów, jednak znacznie mniejsze. Co ciekawe, w rejonach tych pięknych wysp jest wiele żółwi i to właśnie ze względu na ich liczbę Kolumb nadał wyspom nazwę Tortugas, która z czasem została zmieniona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o arbuzach w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 13:32
Arbuz to owoc uwielbiamy przez dzieci. Jest słodki i ma bardzo przyjemny, świeży zapach. W upalne dni smakuje najlepiej i można się nim nasycić i nawodnić. Arbuz, inaczej kawon - o idealna ma w sobie dużą zawartość wody. Jest też bogaty w witaminy A i E. Co jeszcze ma w sobie arbuz i w jaki sposób można go podać, aby jeszcze bardziej cieszył oczy dzieci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje trwają. Poznajemy Stany Zjednoczone!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 00:02
4 Lipca w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Niepodległości. Tego dnia w Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom przyjrzymy się wszystkiemu, co związane z USA, zwiedzimy najciekawsze zakątki Stanów Zjednoczonych i sprawdzimy, z czym się kojarzą.
rozwiń zwiń