Polskie Radio Dzieciom

Lody dla ochłody!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 10:45
Lody mogą być mleczne, ale spotkamy je również pod postacią sorbetów, które zrobione są z mrożonych owoców. Lody mogą być na patyku, w wafelku, w kubeczku albo w pucharku, możliwości jest mnóstwo! Mają niezliczoną ilość smaków - od tych podstawowych, jak śmietankowe, truskawkowe czy czekoladowe, przez nieco bardziej oryginalne, jak lawendowe czy maślane, po cebulowe i ziemniaczane!
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: www.pixabay.com

O lodach, ich niezwykłych smakach i sposobach wytwarzania rozmawialiśmy w radiowym "Popołudniku", posłuchajcie!

Posłuchaj
57:59 Radio_Dzieciom 2023_07_18-15-00-30.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Godzina emisji: 15.00-17.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa na Kajmany

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 12:20
10 maja 1503 roku Krzysztof Kolumb odkrył Kajmany - z tej okazji w dzisiejszym (10.05) "Popołudniku" poznamy trzy wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim nazywane Kajmanami. Swoją nazwę Kajmany zawdzięczają zwierzętom, które są podobne do krokodyli i aligatorów, jednak znacznie mniejsze. Co ciekawe, w rejonach tych pięknych wysp jest wiele żółwi i to właśnie ze względu na ich liczbę Kolumb nadał wyspom nazwę Tortugas, która z czasem została zmieniona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o arbuzach w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 13:32
Arbuz to owoc uwielbiamy przez dzieci. Jest słodki i ma bardzo przyjemny, świeży zapach. W upalne dni smakuje najlepiej i można się nim nasycić i nawodnić. Arbuz, inaczej kawon - o idealna ma w sobie dużą zawartość wody. Jest też bogaty w witaminy A i E. Co jeszcze ma w sobie arbuz i w jaki sposób można go podać, aby jeszcze bardziej cieszył oczy dzieci?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje trwają. Poznajemy Stany Zjednoczone!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 00:02
4 Lipca w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Niepodległości. Tego dnia w Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom przyjrzymy się wszystkiemu, co związane z USA, zwiedzimy najciekawsze zakątki Stanów Zjednoczonych i sprawdzimy, z czym się kojarzą.
rozwiń zwiń