Polskie Radio Dzieciom

Jak nie stracić orientacji w terenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 11:00
Istnieje wiele różnych urządzeń, które pomagają wskazywać kierunek, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, oparte na zaawansowanej technologii: kompas, busola, GPS i mech po północnej stronie drzewa. O tym jak nie stracić orientacji w terenie porozmawiamy w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Popołudnik" od godziny 15.00.
Jak nie stracić orientacji w terenie tematem audycji Polskiego Radia Dzieciom
Jak nie stracić orientacji w terenie tematem audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Poprotskiy Alexey/Shutterstock

Jakie mamy kierunki świata? Jakie urządzenia pomagają w określeniu kierunków świata i w jaki sposób poradzić sobie ze znalezieniem drogi, kiedy zawiedzie nas kompas? Zapraszamy do słuchania "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom.

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia PRD: 22 645 20 55

KLIKNIJ I SŁUCHAJ AUDYCJI!

Audycja: Popołudnik
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Data emisji: 15.11.2023
Godzina emisji: 15.00

Cykl audycji Popołudnik: czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Ciekawe sposoby na czerpanie wiedzy na temat geografii

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Wiedza z zakresu geografii pozwala dostrzec i określić związki zachodzące w przyrodzie oraz na płaszczyźnie społeczno-ekonomicznej. Swoje umiejętności i zdobyte informacje możemy poszerzać nie tylko w szkole, ale także dzięki samodzielnej nauce przy wykorzystaniu odpowiednich książek. Z racji tego, że dobra pogoda i okres wakacyjny będzie sprzyjał podróżom i poszerzaniu wiedzy geograficznej, w "Strefie rodzica" porozmawialiśmy z prof. Elżbietą Szkurłat, która brała udział w przygotowaniu obecnej podstawy programowej z tego przedmiotu, z redaktorem książek geograficznych, Maciejem Byliniakiem, a także Zbigniewem Lewandowski z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego rośliny pachną? O sekretnym języku roślin w "Poranku" PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 14:55
- Zapach jest sekretnym językiem roślin, jedną z dróg komunikacji. Jest w tym sporo tajemnicy, które wyjaśnia chemia. Te zapachy złożone są z różnych chemicznych związków i tak jak my mamy swój język i możemy wprost o czymś opowiedzieć, tak rośliny mogą komunikować się za pośrednictwem zapachu – powiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Ewa Szachowska - edukatorka z Warszawskiego Ogrodu Botanicznego. W jakim celu rośliny komunikują się z otoczeniem?
rozwiń zwiń