!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Popołudniku" o plażach z Błękitną Flagą

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 11:48
W wakacje chętnie wybieramy się nad wodę - morze, jezioro, zatokę, a nawet ocean. To właśnie wyprawy nad wodę są najczęstszym kierunkiem wakacyjnych podróży, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. W Popołudniku szukamy najpiękniejszych, najdłuższych, najgłębszych, a także najdziwniejszych akwenów wodnych położonych zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Podczas przyznawania Błękitnej Flagi bierze się pod uwagęm.in.  jakość wody, utrzymanie porządku i czystości na terenie kąpieliska, dostępność plaży i możliwości dotarcia do niej.
Podczas przyznawania Błękitnej Flagi bierze się pod uwagęm.in. jakość wody, utrzymanie porządku i czystości na terenie kąpieliska, dostępność plaży i możliwości dotarcia do niej.Foto: Pixabay

Czy wiedzieliście, że aby oglądać wydmy, nie musimy przekraczać granicy naszego kraju? W Polsce mamy wydmy i to najwyższe w Europie! Nie brakuje także grot i niesamowitych formacji skalnych. W Polsce można też uprawiać windsurfing. Woda, a także wiatr tworzący fale to czynniki, których nie może przy tym zabraknąć. 

Posłuchaj
119:53 2022_07_20 15_00_12_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 20 lipca godz. 15:00

Jak woda, to i plaża, a jak plaża, to tylko z Błękitną Flagą. Aby plaża otrzymała certyfikat jakości i bezpieczeństwa, musi spełniać wysokie kryteria. Podczas przyznawania Błękitnej Flagi bierze się pod uwagę jakość wody, utrzymanie porządku i czystości na terenie kąpieliska, dostępność plaży i możliwości dotarcia do niej, bezpieczeństwo kąpieliska, odpowiednia liczba ratowników i sprzętu, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także działalność proekologiczna. 

W tym roku aż czterdzieści jeden polskich kąpielisk zostało wyróżnionych certyfikatem Błękitnej Flagi. O jej przyznaniu decyduje krajowe jury, w skład którego wchodzą członkowie Ministerstwa Ochrony Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Organizacji Turystycznej i jeszcze kilku organizacji, które dbają o transparentne nadawanie tego bardzo ważnego znaku. Błękitną Flagę możecie znaleźć nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. 

Audycja: Popołudnik

Prowadzi: Zbyszek Kozłowski

Data emisji: 20.07.2022

Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Konkurs "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom - ogłoszenie wyników wkrótce!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 08:15
Zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych. Ogłoszenie wyników już wkrótce - w audycji "Poranek" w środę 31 sierpnia. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym konkursu - wakacje.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje na Mazowszu. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 17:31
W województwie mazowieckim leży stolica Polski, Warszawa. Mazowsze to kraina geograficzna i historyczna, położona w centralnej i północno-wschodniej części Polski. Leży w środkowym biegu Wisły i jej dopływach. Najsłynniejszym zamkiem w województwie mazowieckim jest Zamek Królewski w Warszawie, z którym związanych było wielu kompozytorów, ale to nie jest jedyna tego typu budowla na Mazowszu. Jest ich więcej i są one znacznie starsze od zamku w stolicy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Książka tygodnia" do odkrycia w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:06
Kolejna "Książka tygodnia" do odkrycia. Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu "Książka tygodnia" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki, a w każdy piątek można usłyszeć rozwiązanie. Więcej szczegółów na stronie stacji: www.polskieradiodzieciom.pl.
rozwiń zwiń