!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"W tym miejscu chcę mieć miasto”. Historia Zamościa poznawana przez Detektywa Śladka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:29
Tym razem detektyw Maurycy marzy o wyprawie do Krakowa. Ale na skutek pewnego snu, rezygnuje z marzeń. Z pomocą, jak zwykle, przychodzi Kaczka Siłaczka, która proponuje, żeby wybrali się do miasta... prywatnego.
Audio
  • Poznajemy miasto Zamość szlakiem przemierzanym przez Detektywa Śladka (Detektyw Maurycy Śladek na tropie/Polskie Radio Dzieciom)_16.05.2020.
Zamość
ZamośćFoto: Shutterstock.com/Daniel Jedzura

W audycji usłyszeć można, czym jest "Kociołek Zagłoby" i kto o nim ciągle mówi. Ale przede wszystkim można się dowiedzieć jak Kaczka i Maurycy, opowiedzieli historię Zamościa, miasta zbudowanego przez Jana Sariusza Zamoyskiego - młodego naukowca, królewskiego sekretarza, kanclerza, a wreszcie - hetmana wielkiego koronnego, który w 38. roku życia postanowił założyć miasto. Stare Miasto w Zamościu, które powstało z tego hetmańskiego marzenia, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wymieniane jest w podręcznikach architektury jako jedno z najwspanialszych zespołów urbanistycznych Europy.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 16.05.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem - rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak to było z rejsem Titanica?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:10
Leszek opowiedział Michasiowi jedną z częściej wspominanych morskich historii. Ponad 100 lat temu transatlantyk brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line zderzył się z górą lodową i zatonął. Jego katastrofa sprawiła, że zmieniły się zasady bezpieczeństwa morskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak w hucie wytwarza się szkło?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:14
Wraz z Arturem Wolskim zaprosiliśmy was do Pucka. Tam, przy puckim rynku można wziąć udział w niecodziennych warsztatach. A jeśli kiedykolwiek chcieliście mieć własnoręcznie zrobiony szklany wazon albo bombkę, ta audycja jest dla Was. Niecodziennie przecież odwiedzamy hutę szkła.
rozwiń zwiń