!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Mała Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 19:23
16 września rozpocznie się Mała Warszawska Jesień w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej, którego celem jest przybliżenie sztuk wizualnych, teatru, tańca, improwizacji i muzyki tradycyjnej. Co muzycznie łączy wszystkie kontynenty, państwa, kultury? Jakie pojęcia ukryły się i połączyły się w dziwne słowo "meloharmoidiochordofon"? Co wspólnego ma Ukraina z Polską? Jakich połączeń możemy się spodziewać podczas tegorocznej edycji? 
Anna Kierkosz i Robert Drobniuch gośćmi Kulturoteki w PRD
Anna Kierkosz i Robert Drobniuch gośćmi "Kulturoteki" w PRDFoto: PR

Na te i inne pytania odpowiedzieli goście audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom - Anna Kierkosz, kuratorka Festiwalu oraz Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Lalek Guliwer. 

Posłuchaj
59:08 2022_09_04 17_00_20_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 4 września godz. 17:00

Festiwal Warszawska Jesień ma na swoim koncie wiele edycji adresowanych dla osób dorosłych, ale od dwunastu lat odbywa się także w wersji dla najmłodszych. Z tegoroczną edycją dziecięca wersja staje się międzynarodowa. - W dwunastej edycji będą po raz pierwszy artyści zagraniczni i kompozytorzy zagraniczni. W tym roku postawiliśmy na artystów ukraińskich – mówiła w "Kulturotece" Anna Kierkosz. 

Festiwal będzie odbywał się w kilku lokalizacjach w Warszawie. Wśród wydarzeń liczne spektakle, w tym premiera inspirowanego książką ukraińskich twórców spektaklu muzycznego „Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka” Teatru Lalek Guliwer, a także koncerty, wernisaże, eksperymentalne performanse dźwiękowe oraz instalacje wizualno-muzyczne. 

Więcej o programie Małej Warszawskiej Jesieni, a także o samym festiwalu w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: "Kulturoteka" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Anna Kierkosz – kuratorka festiwalu Mała Warszawska Jesień, Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Lalek Guliwer
Data emisji: 04.09.2022
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa o książce "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 16:47
Podkarpacie pełne jest nie tylko cudownych widoków oraz niezwykłej flory i fauny, ale też ludowych opowieści. Właśnie o tych historiach traktuje książka, która miała swoją premierę całkiem niedawno, bo w czerwcu - "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe Podkarpacie" autorstwa prof. Joanny Papuzińskiej. lustracje do tej książki stworzyła Jolanta Richter-Magnuszewska, która gościła w audycji "Kulturoteka". Na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawiła się także Kararzyna Saks - dyrektorka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który przedstawił właśnie swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie o tomie pt. "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie" mówiły gościnie "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Byliśmy na Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" - relacja

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 10:10
W tym roku Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" pomieścił aż 62 wydarzenia dla dzieci i dorosłych, w tym: 32 spotkania, warsztaty autorskie dla różnych grup wiekowych, a także cztery wieczory czytania w wykonaniu znanych aktorów, trzy warsztaty integracyjne z uwzględnieniem dzieci o szczególnych potrzebach, sześć wystaw ilustracji książkowych i jedną plenerową wystawę rekomendacji czytelniczych, 11 inspirujących prezentacji eksperckich z dziedziny promocji czytelnictwa dla dorosłych, czytelnię na polu i literacką grę miejską. 
rozwiń zwiń