Polskie Radio Dzieciom

Opera jest jedną wielką magią, czyli 5. Mozart Junior Festival

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 10:40
Trwa 33. Festiwal Mozartowski, a Warszawska Opera Kameralna zaprasza wszystkich młodych melomanów do przeżycia wielkiej muzycznej przygody. Z myślą o nich bowiem stworzony został Mozart Junior Festival. Co będzie się działo podczas tegorcznej edycji? Jak zapowiedział dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska, nie zabraknie niespodzianek dla widzów w różnym wieku, ale szczególnie najmłodsi będą mile zaskoczeni.
Siedziba Warszawskiej Opery Kameralnej
Siedziba Warszawskiej Opery KameralnejFoto: materiały prasowe

W tym roku wydarzenie z cyklu Mozart Junior Festival otworzył MozartON w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej – specjalny familijny dzień zaplanowany z myślą o wszystkich fanach muzyki Mozarta. Zanim na scenie pojawili się młodzi wiruozi pojawiła się dyrektor WOK Alicja Węgorzewska, która przywitała wszystkich zgromadzonych: - Warszawska Opera Kameralna jest bardzo ważną instytucją na kulturalnej mapie stolicy, ale sama opera jest jedną wielką magią!

- A w tym roku przygotowaliśmy 14 spektakli dla dzieci, w tym prapremierę opery familijnej. A oprócz tego 8 warsztatów teatralno-operowych jak choćby warsztaty scenograficzne podczas, których będziecie budować z nami scenografię, a także spotkania podczas, których powstawać będą kostiumy. Będzie również teatr lalkowy marionetek - opowiadała Alicja Węgorzewska.

W audycji pojawiły się też wybrane wystąpienia z koncertu wirtuozów-juniorów. Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska zaprosiła też wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom na wszystkie wydarzenia Mozart Junior Festival, które od kilku lat wspaniale dopełniają wydarzenia Festiwalu Mozartowskiego.


Mozart Junior Festival został objęty patronatem medialnym Polskiego Radia Dzieciom


Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Alicja Węgorzewska / Warszawska Opera Kameralna 
Data emisji: 12.05.2024
Godzina emisji: 17:00.

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Laureaci XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA – Sosnowiec 2023

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 16:41
25 marca odbył się Koncert Galowy Laureatów finału XX Europejskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA - Sosnowiec 2023 pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana. W tym wydarzeniu, od 20 lat, biorą udział młodzi wokaliści z całej Polski. Festiwal jest dwuetapowy - po eliminacjach wstępnych, do których w tym roku zgłosiło się aż 150 osób, przyszedł czas na eliminacje finałowe. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Martyna Chuderska rozmawia z tegorocznymi laureatami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 11:01
To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co w duszy gra laureatom Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Intermuza"? Odpowiedź w audycji "Kulturoteka" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 16:00
Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana ma już długą tradycję. Od dwudziestu jeden lat na scenie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury spotykają się młodzi artyści, by wyśpiewać co im w duszy gra i zachwycić publiczność. Pierwsza majowa niedziela była wymarzonym dniem na spotkanie z laureatkami i laureatami tegorocznego konkursu. Okazję tę wykorzystała Martyna Chuderska zapraszając laureatów do audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń