Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa z autorami książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:00
Jeśli wśród słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom są podróżnicy, to na pewno ucieszy ich ta audycja. Usłyszeliśmy w niej o tym, że można kajakiem przepłynąć ocean. I o człowieku, który tego dokonał. Aleksander Doba, latał szybowcem, skakał na spadochronie, a ocean kajakiem przepłynął aż trzy razy! A na koniec życia zdobył Kilimandżaro - "dach Afryki"!
Doba na ocenie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem  - okładka książki
"Doba na ocenie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem" - okładka książkiFoto: mat. pras.

O tym wielkim podróżniku w "Kulturotece" opowiedzieli autorzy książki "Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?" - Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk.

Posłuchaj
58:53 2021_02_28 17_00_10_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 28 lutego godz. 17:00

 

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o niezwykłym człowieku i o książce, w której czasem nie wiadomo czy to rysunki uzupełniają tekst, czy może jest odwrotnie. 

Książka, tematycznie podzielona jest na zagadnienia opisujące szczegóły morskiej wyprawy. "Olek był niesamowicie szczegółowy i takie było jego podejście we wszystkim. Jak na przykład opisywał awarię oczyszczarki wody, to, słuchając tego co mówił mogliśmy ten mechanizm zbudować na nowo, bo miał inżynieryjny umysł i wszystko przekładał na problemy techniczne. To książka, która opowiada o przeszkodach, o trudnościach na jakie musimy się podczas wyprawy przygotować - opowiadał w "Kulturotece" Bartłomiej Ignaciuk.

W żadnym wypadku nie jest to jednak opowieść nudna. Aleksander Doba wiele razy podczas spotkań z młodzieżą w taki sposób opowiadał o swoich przygodach, że aż miało się ochotę zorganizować jakiś kajak i ruszyć na podbój świata. I w tej książce splata się wiele takich historii. Zapraszamy więc do wysłuchania rozmowy o książce pełnej dalekich morskich podróży i o podróżniku, który jest jej bohaterem.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk. 
Data emisji: 28.02.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Anna Cieślak gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:07
"Uwielbiam pracować. Czy jestem pracoholikiem? Jeśli tak, to chyba zadowolonym z tego powodu. Lubię ludzi. Lubię przebywać wśród ludzi, a mój zawód tego wymaga. Każde wyzwanie aktorskie jest jak spotkanie, a każde spotkanie jest czymś bardzo ciekawym, nowym doświadczeniem, nową energią".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Maniutka ratuje świat". Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:31
Maniutka, Cecylka i Ignaś Ziółko - i inni bohaterowie wyobraźni Joanny Krzyżanek – Muszę uratować świat! - postanawia Maniutka, która słyszała w telewizji, że redaktor Framuga zapowiedział nadciagającą katastrofę klimatyczną, a Cecylka Knedelek i Ignaś Ziółko w zabawnych książkach przygodowo-kucharskich zdradzają czytelnikom przepisy na pyszne potrawy. Znacie tych bohaterów? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najstarszy polski teatr lalek znów otwarty dla widzów

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:00
Doczekaliśmy wreszcie miłego czasu, kiedy można znów zasiąść na teatralnej widowni i tak naprawdę - nie on line - podziwiać wystawiane tam spektakle. Dla młodych warszawiaków ten czas jest jeszcze milszy, po kilku latach tułaczki po wielu warszawskich scenach (a nawet po kamienicach)do odnowionej, wyremontowanej przestrzeni najstarszego polskiego teatru lalek przy ulicy Jagiellońskiej, wraca właśnie zespół aktorski teatru Baj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera spektaklu "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:00
Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: "Wilk i lis", "Czerwony Kapturek" oraz "Wilk i siedem koźlątek".
rozwiń zwiń