!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Mała Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 19:23
16 września rozpocznie się Mała Warszawska Jesień w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej, którego celem jest przybliżenie sztuk wizualnych, teatru, tańca, improwizacji i muzyki tradycyjnej. Co muzycznie łączy wszystkie kontynenty, państwa, kultury? Jakie pojęcia ukryły się i połączyły się w dziwne słowo "meloharmoidiochordofon"? Co wspólnego ma Ukraina z Polską? Jakich połączeń możemy się spodziewać podczas tegorocznej edycji? 
Anna Kierkosz i Robert Drobniuch gośćmi Kulturoteki w PRD
Anna Kierkosz i Robert Drobniuch gośćmi "Kulturoteki" w PRDFoto: PR

Na te i inne pytania odpowiedzieli goście audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom - Anna Kierkosz, kuratorka Festiwalu oraz Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Lalek Guliwer. 

Posłuchaj
59:08 2022_09_04 17_00_20_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka 4 września godz. 17:00

Festiwal Warszawska Jesień ma na swoim koncie wiele edycji adresowanych dla osób dorosłych, ale od dwunastu lat odbywa się także w wersji dla najmłodszych. Z tegoroczną edycją dziecięca wersja staje się międzynarodowa. - W dwunastej edycji będą po raz pierwszy artyści zagraniczni i kompozytorzy zagraniczni. W tym roku postawiliśmy na artystów ukraińskich – mówiła w "Kulturotece" Anna Kierkosz. 

Festiwal będzie odbywał się w kilku lokalizacjach w Warszawie. Wśród wydarzeń liczne spektakle, w tym premiera inspirowanego książką ukraińskich twórców spektaklu muzycznego „Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka” Teatru Lalek Guliwer, a także koncerty, wernisaże, eksperymentalne performanse dźwiękowe oraz instalacje wizualno-muzyczne. 

Więcej o programie Małej Warszawskiej Jesieni, a także o samym festiwalu w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: "Kulturoteka" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Anna Kierkosz – kuratorka festiwalu Mała Warszawska Jesień, Robert Drobniuch – dyrektor Teatru Lalek Guliwer
Data emisji: 04.09.2022
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Wystawa "To tu, to tam" w Państwowym Muzeum Entograficznym w Warszawie – Muzeum dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 12:15
Państwowe Muzeum Etnograficzne przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie to przestrzeń, w której dorobek kultury światowej spotyka się z indywidualną wrażliwością. W nowocześnie urządzonych wnętrzach prezentowane są wystawy stałe oraz czasowe o interdyscyplinarnym charakterze i zróżnicowanej tematyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozmowa o książce "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 16:47
Podkarpacie pełne jest nie tylko cudownych widoków oraz niezwykłej flory i fauny, ale też ludowych opowieści. Właśnie o tych historiach traktuje książka, która miała swoją premierę całkiem niedawno, bo w czerwcu - "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe Podkarpacie" autorstwa prof. Joanny Papuzińskiej. lustracje do tej książki stworzyła Jolanta Richter-Magnuszewska, która gościła w audycji "Kulturoteka". Na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawiła się także Kararzyna Saks - dyrektorka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który przedstawił właśnie swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie o tomie pt. "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie" mówiły gościnie "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Byliśmy na Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" - relacja

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 10:10
W tym roku Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" pomieścił aż 62 wydarzenia dla dzieci i dorosłych, w tym: 32 spotkania, warsztaty autorskie dla różnych grup wiekowych, a także cztery wieczory czytania w wykonaniu znanych aktorów, trzy warsztaty integracyjne z uwzględnieniem dzieci o szczególnych potrzebach, sześć wystaw ilustracji książkowych i jedną plenerową wystawę rekomendacji czytelniczych, 11 inspirujących prezentacji eksperckich z dziedziny promocji czytelnictwa dla dorosłych, czytelnię na polu i literacką grę miejską. 
rozwiń zwiń