Polskie Radio Dzieciom

"Lokomotywa" - Ogólnopolski Plebiscyt Blogerów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:00
18 stycznia b.r. W literacką podróż wyruszyła kolejna "Lokomotywa". "Marvin" Marty Guśniowskiej, "Amelia i Kuba. Złota karta" Rafała Kosika, "Elementarz polskiej kultury" autorstwa wielu autorów - to tylko trzy z tegorocznych książek dla dzieci i młodzieży nominowanych do nagrody w tegorocznej "Lokomotywie" - ogólnopolskim plebiscycie blogerów.
Plebiscyt Książka dla niedorosłych
Plebiscyt "Książka dla niedorosłych"Foto: mat. pras.

O "konkursie który ruszył ponad tydzień temu i ciągnie sześć wagonów z literaturą dla niedorosłych, Martyna Chuderska rozmawiała z "ludźmi Lokomotywy" - blogerkami - Alicją Szygułą i Tatianą Audycką - Szatrawską.


Posłuchaj
56:20 Dzieci_AAC 2021_01_24-20-59-39.mp3 Kulturalna Strefa_24.01.2020.

 
Sześćdziesiąt książek jest nominowanych w sześciu kategoriach tego plebiscytu. Publikacje oceniane są ze względu na : obraz, tekst, przekład, fakt (książki popularnonaukowe), komiks i całość wydania.

Nominacje przyznane w sześciu kategoriach są poddawane głosowaniu w ogólnodostępnym plebiscycie internautów. A więc również słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogą oddać swój głos w plebiscycie "Lokomotywa" do 31 stycznia b.r..
Zapraszamy do wysłuchania do rozmowy o książkach wartych nagrody i uwagi czytelników.

Jak zapewniają organizatorki plebiscytu, już sama nominacja w konkursie jest wyróżnieniem, ale warto chyba wziąć udział w plebiscycie i poruszyć tłoki "Lokomotywy"!

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 10.01.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.


jo

Zobacz więcej na temat: literatura czytelnictwo
Zobacz także
Czytaj także

Książka charytatywna "Dzieci dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 13:20
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka z planety". Multimedialny projekt dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:00
Piosenki o lasach, o narodzinach gwiazdy, czy o przyjaźni kraba z ukwiałem. "Muzyka z planety" to pełne fantazji połączenie filmu animowanego (opracowanego w technice cyfrowej przez Iwonę Golor-Baszun) z piosenkami dla dzieci i rodziców. W jaki sposób tworzona była animacja do każdej z tych piosenek? I jakie jeszcze muzyczno - filmowe historie czekają słuchaczy "Muzyki z planety"? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alternatywna Lista Lektur?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:15
Czytanie może być pasją - przekonują pomysłodawcy alternatywnej listy lektur szkolnych. Wśród proponowanych w niej książek można znaleźć zarówno nowości wydawnicze jak i wartościowe klasyki, wyróżniające się poziomem pisarskim, powstałe we współpracy z uznanymi ilustratorami oraz tłumaczami. Każda z tych książek może stanowić początek wspaniałej czytelniczej przygody, która z czasem przekształci się w nawyk codziennej lektury - zapewniają twórcy listy.
rozwiń zwiń