X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Lokomotywa" - Ogólnopolski Plebiscyt Blogerów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:00
18 stycznia b.r. W literacką podróż wyruszyła kolejna "Lokomotywa". "Marvin" Marty Guśniowskiej, "Amelia i Kuba. Złota karta" Rafała Kosika, "Elementarz polskiej kultury" autorstwa wielu autorów - to tylko trzy z tegorocznych książek dla dzieci i młodzieży nominowanych do nagrody w tegorocznej "Lokomotywie" - ogólnopolskim plebiscycie blogerów.
Plebiscyt Książka dla niedorosłych
Plebiscyt "Książka dla niedorosłych"Foto: mat. pras.

O "konkursie który ruszył ponad tydzień temu i ciągnie sześć wagonów z literaturą dla niedorosłych, Martyna Chuderska rozmawiała z "ludźmi Lokomotywy" - blogerkami - Alicją Szygułą i Tatianą Audycką - Szatrawską.


Posłuchaj
56:20 Dzieci_AAC 2021_01_24-20-59-39.mp3 Kulturalna Strefa_24.01.2020.

 
Sześćdziesiąt książek jest nominowanych w sześciu kategoriach tego plebiscytu. Publikacje oceniane są ze względu na : obraz, tekst, przekład, fakt (książki popularnonaukowe), komiks i całość wydania.

Nominacje przyznane w sześciu kategoriach są poddawane głosowaniu w ogólnodostępnym plebiscycie internautów. A więc również słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogą oddać swój głos w plebiscycie "Lokomotywa" do 31 stycznia b.r..
Zapraszamy do wysłuchania do rozmowy o książkach wartych nagrody i uwagi czytelników.

Jak zapewniają organizatorki plebiscytu, już sama nominacja w konkursie jest wyróżnieniem, ale warto chyba wziąć udział w plebiscycie i poruszyć tłoki "Lokomotywy"!

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 10.01.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.


jo

Zobacz więcej na temat: literatura czytelnictwo
Zobacz także

Czytaj także

Książka charytatywna "Dzieci dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 13:20
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka z planety". Multimedialny projekt dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:00
Piosenki o lasach, o narodzinach gwiazdy, czy o przyjaźni kraba z ukwiałem. "Muzyka z planety" to pełne fantazji połączenie filmu animowanego (opracowanego w technice cyfrowej przez Iwonę Golor-Baszun) z piosenkami dla dzieci i rodziców. W jaki sposób tworzona była animacja do każdej z tych piosenek? I jakie jeszcze muzyczno - filmowe historie czekają słuchaczy "Muzyki z planety"? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywna Lista Lektur?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:15
Czytanie może być pasją - przekonują pomysłodawcy alternatywnej listy lektur szkolnych. Wśród proponowanych w niej książek można znaleźć zarówno nowości wydawnicze jak i wartościowe klasyki, wyróżniające się poziomem pisarskim, powstałe we współpracy z uznanymi ilustratorami oraz tłumaczami. Każda z tych książek może stanowić początek wspaniałej czytelniczej przygody, która z czasem przekształci się w nawyk codziennej lektury - zapewniają twórcy listy.
rozwiń zwiń