!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

"Kino Dzieci" 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy 

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:37
157 filmów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. To interesująca zapowiedź kolejnej edycji oczekiwanego i uznanego festiwalu dla młodych widzów. W tym roku wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie  animacji "Nawet myszy idą do nieba" w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička - ekipa polska była koproducentem tego filmu.
Image by Gerd Altmann from Pixabay
Image by Gerd Altmann from Pixabay Foto: Pixabay licence

Co roku Kino Dzieci zaprasza do wnikliwego spojrzenia na filmowe produkcje konkretnych krajów.  - W tym roku "Kino Dzieci" zabierze państwa w podróż do Belgii. Te filmy są niezwykle piękne i oczywiście mądre. Niektóre filmy - dla starszych dzieci - dotyczą internetu i tego, że czasami może nas za bardzo pochłonąć  - opowiadała w "Kulturalnej Strefie" Agnieszka Sinicka, programerka 8. edycji festiwalu.

Wśród festiwalowych propozycji jest, wyczekiwany przez fanów anime, film Mamoru Hosody "Belle", historia dziewczynki, która po śmierci swojej matki zaczyna grać w grę komputerową. Film po projekcji na festiwalu w Cannes uzyskał 14-minutowe owacje na stojąco.  

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała, jak w roku ubiegłym, dwie części. Od 25 września do 3 października  festiwalowe filmy obejrzeć będzie można w kinach w dwudziestu polskich miastach, a od 7 do 24 października obejrzymy te filmy w internecie. A na zakończenie festiwalu zaplanowano pokaz niemych filmów Bustera Keatona z muzyką na żywo. 

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 5.09.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Sinicka
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także
Czytaj także

Z Agnieszką Frączek do świata dzieciństwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:09
Twórczość Juliana Tuwima i Jana Brzechwy znamy doskonale, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wyglądało dzieciństwo tych znakomitych poetów? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Frączek, która tajemnice młodości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zdradza dzieciom w książkach "Rany Julek!" i "A to feler!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturalna strefa" w PR Dzieciom. Rozmowa o książce "Tkaczka chmur"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 11:00
W życiu dzieci wiele jest  niezrozumiałych wydarzeń. Większość z nich wyjaśnią im dorośli. Ale co wtedy, kiedy to dorośli stają w obliczu tego, co niepojęte?Jak wytłumaczyć i przeżyć z dziećmi żałobę po kimś, kogo zabrakło? I jak, podobnie jak bohater "Tkaczki Chmur" ominąć Rzekę Smutku, Wściekły Las i Otchłań Rozpaczy?
rozwiń zwiń