Polskie Radio Dzieciom

Festiwal, że palce lizać! - kolejna edycja literackiego festiwalu dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 12:15
Spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery, wystawy i  czytanki po zachodzie słońca - to wszystko czeka uczestników 8. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, która w Gdańsku odbywa się od 7 do 9 października b.r. Organizatorzy zapewniają, że można doświadczać tam literatury "wszystkimi możliwymi zmysłami". Wśród propozycji festiwalowych są między innymi specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji zorganizowane z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema i  konferencja pt. "O gustach się dyskutuje" - propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa.
8. Festiwal Literatury dla Dzieci
8. Festiwal Literatury dla Dzieci Foto: mat. pras.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi jest też  wystawa "Wyobraź sobie. Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej.", którą można zobaczyć w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

 - "Palce Lizać!" to hasło bardzo trafione, bo jest z jednej strony jest to czynność która towarzyszy nam od dzieciństwa, kiedy przewracamy kolejne karty czytanych przez nas książek, a z drugiej strony będziemy rozmawiać czytaniu literatury w różnych jej wymiarach, bo od początku na festiwalu te formy aktywności czytelniczej były bardzo różnorodne  - przekonuje gość "Kulturalnej Strefy" - organizator tego wydarzenia - Łukasz Dębski.  

Posłuchaj
59:26 2021_10_03 21_00_00_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 3 października godz. 21:00

Co czeka tych, którzy w najbliższych dniach odwiedzą Gdańsk? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Łukasz Dębski
 Data emisji: 3.10.2021.
Godzina emisji: 21:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Zobacz także
Czytaj także

"Jemy borówki na polu". Piękno języka polskiego podczas spotkań w Rabce Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 10:00
Podczas trzeciej edycji projektu "Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" eksperci opowiadali o bogactwie i zawiłościach języka polskiego, a także jak się nim posługiwać, by skutecznie dotrzeć do odbiorcy. Usłyszeć można było również wybitnych opowiadaczy, Agnieszkę Ayşen Kaim, Irenę Stopę, Grzegorza Uzdańskiego i Magdę Lenę Górską, która wystąpiła przy akompaniamencie muzyki Serge’a Tamasa. Przedstawione opowieści łączyły m.in. ciekawą fabułę i piękny język, których fragmenty można było usłyszeć podczas "Kulturalnej Strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kulturalna strefa" w PR Dzieciom. Rozmowa o książce "Tkaczka chmur"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 11:00
W życiu dzieci wiele jest  niezrozumiałych wydarzeń. Większość z nich wyjaśnią im dorośli. Ale co wtedy, kiedy to dorośli stają w obliczu tego, co niepojęte?Jak wytłumaczyć i przeżyć z dziećmi żałobę po kimś, kogo zabrakło? I jak, podobnie jak bohater "Tkaczki Chmur" ominąć Rzekę Smutku, Wściekły Las i Otchłań Rozpaczy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kino Dzieci" 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy 

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:37
157 filmów, z których aż 87 pokazanych zostanie premierowo. To interesująca zapowiedź kolejnej edycji oczekiwanego i uznanego festiwalu dla młodych widzów. W tym roku wydarzenie zainauguruje seans nagradzanej na świecie  animacji "Nawet myszy idą do nieba" w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička - ekipa polska była koproducentem tego filmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie wśród marionetek. Rozmowa z twórcami festiwalu "Dziecinada"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 15:12
Klinika Lalek - teatr  wiejski i wędrowny - powstał w roku 1988 na wydziale lekarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. Swoje przedstawienia grywał w całej Polsce, ale odwiedzał też wiele krajów Europy - między innymi Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy i  Austrię. W spektaklach, granych na łąkach i ulicach  - biorą udział ogromne lalki, a muzyka jest grana na żywo.
rozwiń zwiń