X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Kuferku przyjemności" o zamiłowaniu sześciolatka do matematyki 

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 17:27
Szymon ma sześć lat i chodzi do zerówki. Choć jest jeszcze bardzo młody, wie już, co go fascynuje, a przedmiotem jego zainteresowań jest matematyka. Według Szymona matematyka to różnego rodzaju działania na liczbach i oczywiście liczenie. Nie bez powodu mówi się, że matematyka to królowa nauk – mieści się w niej zarówno liczenie, jak i rozumowanie, szukanie odpowiedzi na wiele pytań oraz sprawdzanie czy to, co myślimy jest prawdą. 
Więcej na temat nietypowej pasji młodego chłopca audycji Kuferek przyjemności
Więcej na temat nietypowej pasji młodego chłopca audycji Kuferek przyjemności Foto: granata68/Schutterstock

W przypadku Szymona i jego rodziców sprawdzi się słynne powiedzenie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Gość audycji Kuferek przyjemności, podobnie jak jego mama i tata, nie kryje zamiłowania do matematyki. Mama Szymona zdradziła, że zdecydowanie łatwiej zapamiętuje liczby niż to, w co ktoś był ubrany. Pani Martynie niestraszne są więc daty,  numery telefonów czy adresy. Dodajmy, że rodzice Szymka są po technicznych studiach inżynierskich, więc można powiedzieć, że matematyka była i jest w ich życiu obecna. Jak się jednak okazuje, gdy byli w wieku Szymona, nie przejawiali takiego zamiłowania do przedmiotu, jak ich syn obecnie. 

Posłuchaj
59:32 2022_04_23 18_00_00_RadioDzieciom_Kuferek_przyjemnosci.mp3 23.04. Kuferek przyjemności - MATEMATYKA

 

Więcej na temat nietypowej pasji młodego chłopca audycji Kuferek przyjemności na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.  

Audycja: Kuferek przyjemności
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Gość: pani Marta, Szymon
Data emisji: 23.04.2022
Godzina emisji: 18:00

Kuferek przyjemności to rozmowy z dziećmi o ich pasjach i zainteresowaniach.

To nowość w ofercie programowej Polskiego Radia Dzieciom. Audycja nadawana od 16.10.2021.
Zaprasza Ewa Gorzelak.

Czytaj dalej:
Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?
W "Skarbonce" o dziwnych podatkach

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz więcej na temat: radio dla dzieci radio bez reklam
Zobacz także

Czytaj także

"Łowcy dziecięcych przygód". Kulinarna podróż do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 11:55
Klaudia ma jedenaście lat, urodziła się we Włoszech i choć mieszka w Polsce, wychowuje się w rodzinie dwujęzycznej i dwukulturowej, a dokładniej – polsko-włoskiej. Ja się pewnie domyślacie, gościni audycji Łowcy dziecięcych przygód na antenie Polskiego Radia Dzieciom zabierze nas w podróż do Włoch.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Skarbonce" o dziwnych podatkach

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:39
Podatek od chipsów, podatek od psów, od okien i od brody! Aż trudno uwierzyć! Dzisiejsza "Skarbonka" będzie poświęcona dziwnym podatkom, które były płacone już od Starożytności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak mogłaby wyglądać planeta, którą zamieszkiwałyby ufoludki?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:57
We wtorkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom, zaprosiliśmy w kosmiczną podróż międzyplanetarną. To nie była zwyczajna audycja ponieważ przez 3 godziny od 7.00 do 10.00, poszukiwaliśmy ufoludków. Pomógł nam w tym gość z Centrum Nauki Kopernik - Tomasz Drela zajmujący się kosmosem. Zapraszamy do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń