Polskie Radio Dzieciom

Co oznacza powiedzenie "Trzymać kogoś za słowo"? Miś i Smok zapraszają!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 10:00
Zima na dobre zagościła w Polsce, a u Misia i Smoka sypnęło śniegiem, dlatego postanowili pomóc dorosłym przy odśnieżaniu radiowego chodnika. Ale jak tu odśnieżać gdy tyle śniegu napadało, że w końcu można się pobrykać na śniegu, porzucać się śnieżkami i ulepić bałwana! 
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy!Foto: PR

Czy Miś Michaś i Smok Adaś zdołają pogodzić pracę i zabawę? Dali przecież słowo, a danego słowa nie powinno się łamać. Sytuacja ta dała Misiowi i Smokowi pretekst do rozważań nad powiedzeniem "Trzymać kogoś za słowo".
W audycji dzieci dowiedzą się co to powiedzenie oznacza. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Posłuchaj
59:10 2024_01_09 18_00_05_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 9 stycznia godz. 18:00

 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 9.01.2024
Godzina emisji: 18.00

Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia: Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie się sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

Zapraszają Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński

 

Zobacz także
Czytaj także

Miś Michaś, Smok Adaś i konie mechaniczne

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 14:32
Wojtek i Leszek byli smutni, a Michaś i Adaś chcieli się dowiedzieć, co ich martwi. W odgadnięciu tej zagadki pomógł im oczywiście podsłuchiwacz. Co Leszek i Wojtek szykują na koniec wakacji? To z pewnością coś niezwykłego, jednak żeby plan wypalił, muszą wziąć się do pracy. Choć jeszcze do końca nie wiadomo, w czym sęk, jedno jest pewne - potrzebują pomocy, a pomoc im może nie kto inny, jak dwójka najlepszych współpracowników we własnej osobie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś, smok Adaś w poszukiwaniu miejsca w którym zawsze świeci słońce

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 08:34
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, czy istnieje miejsce, w którym zawsze jest piękna pogoda. To, że bywa tak w bajkach, nie oznacza przecież, że jest tak naprawdę. Więc istnieje? A może zostało wymyślone? I dlaczego Leszek i Wojtek czekają, aż Michaś i Adaś pójdą spać? Czyżby przyszedł czas na niespodziankę z okazji końca wakacji? Przekonacie się słuchając "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Postanowienia noworoczne Misia Michasia i Smoka Adasia

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 21:49
Początek nowego roku, to dla wielu osób okazja do podjęcia próby zmiany w swoim życiu na lepsze. Najczęściej postanowienia wiążą się z podsumowaniem poprzedniego roku i zmianami w roku kolejnym. Wraz z Nowym Rokiem możemy udoskonalić się w jakiejś dziedzinie lub nauczyć się czegoś nowego. Noworoczne postanowienia motywują nas więc do działania. Jakie postanowienia na Nowy Rok mają Miś i Smok?
rozwiń zwiń