Nauka

Tragedia, która może innym uratować życie. Cud transplantologii

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 23:03
- Transplantacja ratuje życie wielu osobom, więc warto o niej mówić więcej, byśmy mogli sobie pomagać – mówi w "Muzycznej Jedynce" dr Zbigniew Kaliciński.
Audio
dr Zygmunt Kaliciński, chirurg
dr Zygmunt Kaliciński, chirurgFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Kardiochirurg dr Zbigniew Kaliciński postanowił połączyć swoje dwie pasje – medyczną oraz muzyczną – nadając im dodatkową misją, jaką ma być pomaganie innym. O transplantologii, jak podkreśla gość Jedynki, warto wciąż mówić, np. w czasie koncertów i wydarzeń muzycznych, by móc uratować życie innym.

- Gdy jedziemy na koncert i gramy fajną muzykę, to zawsze pytam uczestników wydarzenia, czy jeśli dodamy do zabawy coś dobrego, mądrego i dobrodusznego, co może ubarwić występ i być wartością dodatkową, to widzimy, że ludzie się cieszą i garną do tego. Z tragedii, jaką jest czyjaś śmierć, jest jednocześnie kilka żyć i warto tak patrzeć na transplantologię - opowiada kardiolog.

O tym, co jest niezbędne, by zostać dawcą i jacy muzycy chętnie wspierają szerzenie wiedzy na temat transplantologii dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: dr Zygmunt Kaliciński (chirurg, kardiolog, perkusista)

Data emisji: 4.08.2017

Godzina emisji: 14.12

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Chcesz pozostać młodym? Ćwicz umysł!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 15:30
- Rozwiązujmy krzyżówki, grajmy w scrabble, czytajmy. To jest wszystko ćwiczenie naszego umysłu. Jednak on przede wszystkim lubi bardzo dużą różnorodność i lubi to, czego my nie lubimy. Jeśli ktoś jest humanistą, warto, żeby robić ćwiczenia, gdzie pojawiają się cyfry - zachęca Ewa Drop. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozpocząć swoją przygodę ze sportem, będąc seniorem?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:05
- Trzeba zdawać sobie sprawę, że nasz aparat ruchu jest tak skonstruowany, że im dłużej nic nie robimy, tym gorzej dla naszego zdrowia - przestrzega Artur Przybysz, trener.
rozwiń zwiń