X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Zagrożona Azja

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2009 11:55
Eksperci ostrzegają przed zagrożeniami wynikającymi z braku dostępu do wody.
Audio

Brak dostępu do wody może doprowadzić do poważnych braków żywności i konfliktów w wielu rejonach Azji. Takiego zdania są eksperci debatujący w Sztokholmie w ramach Światowego Tygodnia Wody.

Do połowy wieku liczba ludności wzrośnie w Azji o półtora miliarda; żywności potrzeba będzie dwa razy więcej niż dziś. Sytuacja będzie coraz trudniejsza. Już teraz prawie 95 procent ziem uprawnych wykorzystywanych jest do produkcji żywności. Zdaniem obradujących w Szwecji ekspertów, azjatyckie kraje muszą szybko unowocześnić systemy zarządzania wodą i nawadniania pól. Takie inwestycje będą kosztować miliardy dolarów. Azja nie ma jednak wyjścia, sugerują naukowcy, bo brak wody zwykle kończy się głodem, masowymi migracjami, a często konfliktami zbrojnymi.

Przedstawiona w Sztokholmie analiza nie uwzględnia skutków zmian klimatycznych, które - zdaniem ekologów - mogą pogorszyć już i tak trudną sytuację. Sponsorowany przez ONZ Światowy Tydzień Wody potrwa do soboty.

R.Motriuk /IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Woda czy lód?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2007 10:27
Czy wyjątkowo ciepła zima 2006/2007 jest sygnałem globalnego ocieplenia czy nadchodzącej epoki lodowcowej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woda płynie na Marsie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2007 09:07
Okrążające Marsa sondy zdobywają coraz więcej dowodów na istnienie na nim kiedyś, ale być może i dziś, wody w stanie ciekłym.
rozwiń zwiń