X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

10 lat polskiej Wikipedii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 18:14
Polska Wolna Encyklopedia Sieciowa, bo tak brzmiała pierwsza nazwa naszej krajowej Wikipedii, ruszyła 26 września 2001 roku. Jak internetowe źródło wiedzy zmieniało się przez dekadę?
Audio

Gośćmi Czwórki są Patryk Korzeniecki z członek Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska i Anna Nowikowska, redaktorka Wikipedii. Uczestniczyli oni w dwudniowych obchodach urodzinowych w Poznaniu.

Wikipedyści dekadę internetowej encyklopedii świętowali pod hasłem: "Wpływ Wikipedii na życie Polaków". W ramach imprezy odbył się szereg paneli i konferencji, w tym spotkanie z założycielami i pierwszymi użytkownikami polskiej Wikipedii - Krzysztofem Jasiutowiczem i Pawłem Jochymem.

- Oprogramowanie na jakim opiera się Wikipedia to MediaWiki. Umożliwia ono każdemu tworzenie i edytowanie stron. Wystarczy kliknąć "edytuj", by stać się twórcą w Wikipedii – mówi Korzeniecki.

Jak podkreśla Anna Nowikowska, Wikipedia zmienia się, ponieważ zmienia się jej społeczność. – W zależności od tego jacy nowi redaktorzy się pojawiają i co ze sobą wnoszą, tak zmienia się cała Wikipedia. To wolne oprogramowanie i wolny jest do niego dostęp – wyjaśnia.

Więcej o Wikipedii dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: edukacja POLSKA Poznań
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstanie Wikipedia dla robotów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 14:00
Roboty mogą niedługo doczekać się własnej Wikipedii. Nad internetową encyklopedią dla maszyn zaczęli pracować naukowcy z Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wikipedia zaprasza ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 06:00
Dr Mike Peel zaczął redagować Wikipedię w 2005 roku, kiedy zdenerwowała go jakość haseł z fizyki. Był wówczas dopiero studentem. Teraz ma już na koncie tysiące haseł. Wikipedia ma nadzieję, że jego śladami pójdą inni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego można nauczyć się w tydzień?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 12:06
Zmień swoje życie w 7 dni, Asertywność, Zarządzanie stresem, Techniki zapamiętywania, Business studies, Write a blogbuster, 15-minutes spanish - to książki, jakie do studia przyniósł Raf.
rozwiń zwiń