X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Benefis Andrzeja Wajdy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 10:40
Wszyscy znamy jego filmy, wiele z nich osiągnęło miano kultowych. Zobacz, co o Andrzeju Wajdzie mówią jego współpracownicy. Zapraszamy do wysłuchania naszych archiwalnych audycji i trójkowego benefisu!
Audio
  • Jerzy Stefan Stawiński o współpracy z Andrzejem Wajdą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Daniel Olbrychski o współpracy z Andrzejem Wajdą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Wojciech Pszoniak o współpracy z Andrzejem Wajdą
  • Barbara Pec-Ślesicka o współpracy z Andrzejem Wajdą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Witold Sobociński o współpracy z Andrzejem Wajdą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Joanna Sławińska (IAR) rozmawia z Andrzejem Wajdą
  • Andrzej Matul (Dwójka) rozmawia z Andrzejem Wajdą

Niedawno mistrz polskiego kina Andrzej Wajda, twórca "Popiołu i diamentu", "Człowieka z marmuru" i "Ziemi obiecanej", obchodził 85. urodziny.

Z tej okazji, w "Zapiskach ze współczesności" w Dwójce prezentowaliśmy wspomnienia tych, którzy z reżyserem współpracowali: Jerzego Stefana Stawińskiego, Daniela Olbrychskiego, Wojciecha Pszoniaka i Barbary Pec-Ślesickiej (kierownik produkcji) i Witolda Sobocińskiego (operator filmowy).

Aby wysłuchać co mówili o Andrzeju Wajdzie i pracy z nim, w audycji Bogumiły Prządki, wystarczy kliknąć w ikony dźwięków w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

W Trójce

Andrzej Wajda był gwiazdą kolejnego wyjątkowego benefisu w Programie 3 Polskiego Radia. Na spotkanie ze słynnym reżyserem Grażyna Torbicka i Wojciech Mann zaprasili 26 maja.

W audycji jak zwykle znalazło się wiele zabawnych i wzruszających wspomnień i prezentów oraz gości, którzy byli niespodzianką – zarówno dla bohatera wieczoru, jak i dla słuchaczy.

Benefis odbył się 26 maja o godzinie 20.05 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Andrzej
Andrzej Wajda na planie filmu Ziemia obiecana, 1974

Andrzej Wajda o sobie

W marcu reżyser został zaproszony do studia radiowej Dwójki. W audycji "Sezon na Dwójkę" przyznał, że filmami spłaca swój dług.

Opowiadał o swoim dzieciństwie, o tym kiedy ostatni raz widział ojca. Mówił o pierwszych filmach, o "Katyniu". Zdradził swoje plany, co do najnowszych realizacji - o Lechu Wałęsie i "Solidarności". Całą rozmowę Anny Fuksiewicz z reżyserem można odnaleźć tu: Andrzej Wajda: Film o mnie byłby bardzo nudny

 

Andrzej Wajda – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, autor wielu filmów będących klasyką polskiej kinematografii. Wyreżyserował m.in. "Kanał", "Popiół i diament", "Ziemię obiecaną", "Człowieka z marmuru", "Panny z Wilka", "Człowieka z żelaza", "Katyń".

Jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń, w tym honorowego Oscara za całokształt twórczości (nominacje do tej nagrody zdobyły cztery spośród jego filmów), Złotego Niedźwiedzia w Berlinie, Złotej Palmy w Cannes, Złotych Lwów w Wenecji, nagród Cezara, Felixa, FIPRESCI.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Andrzej Wajda: Film o mnie byłby bardzo nudny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 17:40
Mistrz kina opowiadał w Dwójce o epizodach własnej biografii, wspominał swoje dawne filmy i mówił o tym najnowszym, poświęconym Lechowi Wałęsie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracowałem z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 10:26
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień twórców filmowych i aktorów, którzy opowiadają o współpracy z wybitnym reżyserem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak czaruje Andrzej Wajda?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 23:10
Potrafi słuchać, ma niezwykły talent do dobierania zdolnych współpracowników, sprawia, że aktorzy czują się kochani - tak szczere i proste słowa padają z ust filmowców, kiedy tylko zapyta się ich o współpracę z Andrzejem Wajdą. Reżyser odebrał najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Andrzeja Wajdy w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 14:30
Andrzej Wajda był gwiazdą kolejnego wyjątkowego benefisu w Programie 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń