X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Vinnie Pukh, czyli miś o bardzo małym rozumku w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 13:30
W kinach disneyowska animacja o przygodach Kubusia Puchatka, z tej okazji przypominamy trochę inne oblicze misia, który ukochał garnuszek z napisem "Miut".
Audio

Kiedy myślimy: Kubuś Puchatek staje przed oczami lekko nieporadny żółty miś w przymałej czerwonej koszulce. Tak narysowali go animatorzy Studia Disney, tak miś wyglądał na klasycznych ilustracjach E.H. Sheparda do pierwszej książki A.A.Milne.

Od piątku w kinach nowy "Kubuś Puchatek", czyli rasowa animacja Disneya. Jej twórcom bardzo zależało na zachowaniu czaru dawnych filmów studia i na wierności książkowej opowieści. Bohaterowie przeskakują na ekranie między kartkami książki, ich przygody przypominają trochę gagi z pierwszych filmów Walta Disneya. Twórcy filmu pracując nad nim myśleli o bardzo małych widzach, dlatego trwa on tylko 57 minut.

Kubuś Puchatek może jednak wyglądać i zachowywać się zupełnie inaczej. Przypominamy Vinnie Pukha, czyli bohatera animacji tworzonej w latach 60. przez arcymistrza rosyjskiej kreskówki Fiodora Chitruka:Vinnie Pukh mało przypomina tu pluszaka, raczej wygląda jak prawdziwy syberyjski niedźwiadek. Jest też dużo bardziej przedsiębiorczy niż swoje amerykańskie alter ego i po Stumilowym Lesie biega zazwyczaj z błyskotliwą piosenką na ustach. Nie brakuje mu sporej dozy zdystansowania do animowanej rzeczywistości i epikurejskiego zacięcia.

Fiodor Chitruk, który w tej chwili ma już 94 lata,  przez pięćdziesiąt lat był czołowym rysownikiem rosyjskiego Studia Soyuzmultfilm. W latach świetności, wspomagane przez pieniądze publiczne studio przekazywało kinom nawet 50 filmów rocznie. To niespotykany wyczyn, bo praca nad każdą animacją zajmuje od kilku miesięcy, do kilku lat.

Soyuzmultfilm pozwalał filmowcom na niespotykaną swobodę twórczą, kilkuset zatrudnionych animatorów eksperymentowało z bardzo różnymi formami rysunku.

Trzy filmy o  Vinnie Pukh'u wiernie śledzą wydarzenia z pierwszych trzech rozdziałów książki Milne. Jednak w przedstawieniu bardzo kolorowego lasu i uchwyceniu cech zwierzątek jest coś niezwykle pięknego i niespotykanego w klasycznych animacjach Walta Disneya.

Zobacz dwa powstałe odcinki przygód Vinnie Pukh'a, ażeby włączyć napisy (po angielsku) wystarczy kliknąć przycisk CC:

 

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Pszczoła - ginący przyjaciel człowieka

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 07:00
Pszczoły to sprzymierzeńcy człowieka. To dzięki nim zapylonych zostaje trzy czwarte roślin użytkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wilczyński o nowej animacji (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 16:00
- To jeden z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej - ocenił The New York Times. Nowy projekt Mariusza Wilczyńskiego nazywał się będzie "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Przyjrzeliśmy się pracowni animatora i czarno - białym bohaterom jego filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek-głos najsłynniejszego misia na świecie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 12:00
Maciej Kujawski dubbinguje Kubusia Puchatka już od ponad dziesięciu lat. Jak sam przyznaje, zdążył się już zżyć z najsłynniejszym koneserem miodu na świecie.
rozwiń zwiń