X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Graffiti jak jazda figurowa na lodzie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 15:00
- Ostatnie dwa lata, jeśli chodzi o street art w Polsce, to cała epoka - mówił w Czwórce Marcin Rutkiewicz, twórca albumu "Street art cz.2. Między anarchią a galerią".
Audio
  • Marcin Rutkiewicz o albumie "Street art cz.2 Między anarchia a galerią"

W ostatnim czasie nasz kraj przeżył prawdziwy rozkwit kolorowej twórczości naściennej. Szpetne połacie murów zostały zamalowane przez czołowych artystów z Polski i ze świata. - To zjawisko dotarło do nas z pewnym opóźnieniem, razem z modą na dzieła Banksy’ego, ale od razu szturmem zdobyło główny nurt kultury - opowiadał Marcin Rutkiewicz.

Zdaniem gościa "Stacji kultura" do popularności street artu na Wisłą przyczyniły się też starania dużych polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. - W tym czasie powstało wiele murali, bo miasta chciały pokazać swój kreatywny potencjał - wyjaśniał Rutkiewicz.

Album "Street art cz.2 Między anarchia a galerią" systematyzuje wydarzenia i rzuca nowe światło na granice street artu. - Mało osób wie, ale grafitti jest niezwykle sformalizowaną formą sztuki. Można je porównać do jazdy figurowej na lodzie, ponieważ dobry graficiarz musi wykonać pewne figury i konkretne przedstawienia. W tej książce je pokazujemy - zachęcał gość Kuby Kukli i Kasi Dydo.

Więcej na temat książki dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wojna z reklamowym bezhołowiem!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2011 06:00
- Przestrzeń publiczna nie jest chroniona żadnymi przepisami i każdy, kto jest dostatecznie bezczelny, może sobie w niej umieścić dowolną reklamę - alarmował w Czwórce Marcin Rutkiewicz ze stowarzyszania "Moje Miasto, a w Nim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wehikuł" i graficiarze

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 13:36
Na ścianach zrujnowanych od wojny kamienic na warszawskiej Woli pojawił się z początkiem lat 70. dziwny zestaw postaci: białych konturów, wymalowanych pospiesznie farbą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria, w której można niszczyć eksponaty

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 14:38
- To jest właściwy sposób pokazywania sztuki ulicznej – o działalności galerii Forty Forty opowiedział w Czwórce uznany street artowiec, Marcin Rutkiewicz.
rozwiń zwiń