Kultura

Tydzień po niemiecku

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2009 09:11
We wrocławskim kinie "Helios" rozpoczyna się Tydzień Kina Niemieckiego. Do niedzieli będzie codziennie wyświetlany jeden spośród najnowszych filmów zza Odry.

Dziś, na otwarcie przeglądu, zostanie pokazane znane już wrocławskim kinomanom "Spotkanie w Palermo" Wima Wendersa. Początek seansu o 19.00.

W kolejnych dniach filmy o poszczególnych okresach historii Niemiec od powstania muru berlińskiego do jego upadku, między innymi "Goodbye Lenin", "Baader Meinhof Komplex" oraz "Jak ogień i płomień" - historia próby ucieczki przez mur ze wschodnich Niemiec. 

W zeszłym roku Tydzień poświęcony był Berlinowi. W tym upamiętnia 60 lat od powstania Republiki Federalnej Niemiec i 20 lat od jej zjednoczenia z NRD. Każdy z siedmiu filmów obrazuje właśnie historię tego okresu, większość z nich nie była pokazywana w Polsce.

Bilety po 9 złotych. 

Program

Poniedziałek - "Spotkanie w Palermo" (reż. Wim Wenders, 2008); polskie napisyWtorek - "Cud z Berna" (reż. Sonke Wortmann, 2009); angielskie napisyŚroda - "Lulu & Jimi" (reż. Oskar Rohler, 2009); film w oryginalnej wersji językowejCzwartek - "Baader Meinhof Komplex" (reż. Uli Edel, 2008); polskie napisyPiątek - "Jak ogień i płomień" (reż. Connie Walter, 2001); angielskie napisySobota - "Goodbye, Lenin" (reż. Wolfgang Becker, 2003); polskie napisy


Niedziela - "Cudowny świat pralni" (reż. Hans-Christian Schmid, 2009); polskie napisy 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Życie i filmy Volkera Schlöndorffa

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2009 07:59
Miłośnicy twórczości Volkera Schlöndorffa mają niepowtarzalną okazję, by przybliżyć sobie sylwetkę, a także najważniejsze filmy niemieckiego reżysera. Do księgarń trafiła właśnie jego autobiograficzna książka „Światło, cień i ruch. Moje życie, moje filmy”. Równocześnie, w sześciu miastach Polski, przygotowano retospektywę najważniejszych filmów reżysera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 09:25
Japoński dramat "Pożegnania", nagrodzony ubiegłorocznym Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, musical "Nine - Dziewięć" z Danielem Day-Lewisem, Penelope Cruz i Nicole Kidman w obsadzie oraz irańska produkcja "Co wiesz o Elly?" od dziś w polskich kinach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinowe zawirowania 2009 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 10:05
To był dobry rok dla kina, który pobudził apetyt wielu miłośników X muzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wizualny szok

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 11:16
Film "Głód" to debiut reżyserski Steve'a McQueena, który do tej pory znany był głównie z działalności w obszarze sztuk wizualnych.
rozwiń zwiń