Kultura

Zremiksuj Stocznię Gdańską

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 12:00
Wystarczy pobrać archiwalne pliki wideo i audio o wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej, a następnie żwawo wymyślać, animować, miksować, by na końcu zdobywać nagrody!
Audio

Trwa międzynarodowy konkurs remiksowania materiałów archiwalnych i artystycznych dotyczących Stoczni Gdańskiej i Solidarności - Dock’s Docs Gdańsk Remix.

Posłuchaj dwójkowej audycji "Europejski Magazym Kulturalny", która dotyczyła konkursu! Kliknij dźwięk "Zremiksuj Stocznię" po prawej stronie artykułu.

Do końca kwietnia internauci mogą opracowywać wybrane materiały udostępnione przez Narodowy Instytut Audiowizualny i Institut National de l’Audiovisuel na platformie multimedialnej Dailymotion.

Zobacz i posłuchaj wybranych fragmentów wideo i audio, kliknij TU.

Nadesłane remiksy oceni jury z udziałem animatora Zbigniewa Rybczyńskiego i malarza Wilhelma Sasnala. Na autorów najlepszych prac czeka filmowe stypendium w prestiżowej Ina Sup pod Paryżem.

Obejrzyj zwiastun Dock’s Docs i uruchom wyobraźnię:

 

 

- Wierzymy, że filmy z doków przyniosą nowe spojrzenie nie tylko na historię Stoczni i polsko-europejską drogę do wolności, ale też dadzą nam cenną perspektywę na przyszłe lata wspólnej obecności w Europie – tłumaczy Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, organizatora konkursu – Szukamy wspólnego spojrzenia, które połączy temperaturę historycznych wydarzeń z dystansem, jaki daje nam czas. W tym sensie „Dock’s Docs Gdańsk Remix” może być kluczem do naszej europejskiej tożsamości.


usc

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Wajda kręci Wałęsę

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2010 08:00
"My, naród polski". Taki będzie nosił tytuł film Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. Posłuchaj rozmowy z reżyserem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulturysta - Mariusz Wilczyński

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2011 13:00
Absolwent łódzkiej ASP. Malarz, który odnalazł dla siebie świat animacji. Wielokrotnie doceniany w kraju i za granicą. Uwielbia współpracę z młodymi ludźmi - wykłada w łódzkiej filmówce, tworzy prace do muzyki granej na żywo. Był jednym z bohaterów pierwszej odsłony trójkowego "Męskiego Grania". Bardzo duży i ciepły człowiek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" przyjęty owacją na stojąco

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 00:05
Film Antoniego Krauzego to pierwsza pełnometrażowa fabuła o wydarzeniach grudnia 1970.
rozwiń zwiń