Kultura

Warszawa jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 08:50
Druga edycja festiwalu zadedykowana jest: siłaczkom, przodowniczkom, olbrzymkom, Warszawskim Calendar Girls oraz warszawiankom–cudzoziemkom.
Audio

Festiwal to nie tylko spotkania z wyjątkowymi kobietami. To także koncerty, pokazy filmów, spektakle, wystawa oraz przedświąteczny Ciuch Exchange i kiermasz.

- Jest to impreza również dla mężczyzn, w zeszłym roku prawie połowa osób, która nas odwiedziła, to byli panowie – powiedziała w "Rozdrożach kultury" w Jedynce Kinga Sochacka, organizatorka festiwalu.

- Każda z nas jest otoczona kobietami w bardzo różnym wieku. Zachęcamy więc do tego, by córki wzięły pod rękę i chłopaka i mamę i poszły z nimi na nasz festiwal. Nie robimy imprezy generacyjnej ani płciowej – dodała Irena Groblewska, historyk sztuki, inicjatorka imprez festiwalowych w Galerii Nizio.

- Na naszym festiwalu dochodzi do odwrócenia perspektywy i to panowie stają się źródłem inspiracji dla kobiet, m.in. będą dla nas grać jazz – podkreśla w "Rozdrożach kultury" Katarzyna Kazimierzowska, organizatorka festiwalu.

Jeden z dni festiwalowych poświecony jest warszawiankom przyjezdnym, które zostały w tym mieście na stałe. Wśród zaproszonych przez organizatorów osób jest Liza Sherzai, warszawianka z Afganistanu.

(pp)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Jakiej przestrzeni potrzebuje dziś artysta?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 11:14
Betonowy szezlong, fotel inspirowany łóżkiem polowym, krzesło reżyserskie z toczonymi bokami i haftowanym motywem ludowym - te i wiele innych mebli można oglądać od piątku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w ramach wystawy "Rooted Design for Routed Living".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzeźby spod kobiecej ręki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 09:28
Twórczość Beaty Czapskiej fascynuje zarówno miłośników rzeźbiarstwa z Polski, jak i z Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatry powinny się wspierać

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 08:00
O spektaklu „Kompleks Portnoya” i pożytkach ze współpracy między teatrami mówił w „Kontrkulturze” Adam Sajnuk z Teatru Konsekwentnego.
rozwiń zwiń