X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Łódź: IV Salon Ciekawej Książki w ostatni weekend listopada

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 12:40
Pod koniec listopada wnętrza Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi gościć będą pisarzy i poetów, przedstawicieli świata literatury oraz miłośników dobrej książki. IV Salon Ciekawej Książki to największa impreza wystawiennicza w regionie łódzkim skierowana do branży wydawniczej i czytelników.
IV Salon Ciekawej Książki od piątku w Łodzi
IV Salon Ciekawej Książki od piątku w ŁodziFoto: Glow Images/East News

Impreza rozwija się z roku na roku. W tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje blisko 100 wystawców, m.in. największe firmy, działające na polskim rynku wydawniczym. Wśród nich znajdują się zarówno te posiadające w ofercie literaturę dziecięcą, jak również skierowaną dla dorosłych - piękną, sensacyjną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystkę i reportaż.

IV Salon Ciekawe Książki

Wystawcy tegorocznej imprezy zaprosili autorów książek i publikacji, które są aktualnie przygotowane do druku. Do Łodzi ma przyjechać m.in. Marcin Ciszewski, autor książek sensacyjnych. O swych najnowszych książkach opowiedzą, również Alicja Resich-Modlińska, Barbara Bursztynowicz i Ilona Felicjańska. Gośćmi zagranicznym Salonu mają być Jurij Andruchowycz, ukraiński prozaik, poeta i tłumacz oraz amerykański poeta, eseista, redaktor i literaturoznawca Charles Bernstein.

Impreza dedykowana jest z jednej Strony wydawcom, księgarzom, dystrybutorom i bibliotekarzom, dając im możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, a z drugiej miłośnikom książki, którzy mogą zapoznać się z nowościami rynku wydawniczego. Oprócz to także ważne wydarzenie o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, literackim i rozrywkowym.

Imprezy towarzyszące

Dla dorosłych: podczas trzydniowych targów na zwiedzających czekaj dużo atrakcji. Odbędzie się konferencja poświęcona kulturze i literaturze, w tym m.in. konferencja "Pamięć i niepamięć", "W świecie książki dziecięcej - jubileusz 50-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego" czy "Współczesna poezja polska po pokoleniu "Brulionu". Miłośnicy literatury klasycznej i mediów społecznościowych będą mogli wziąć udział w spotkaniu organizowanym przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego "Shakespeare 2014: w 450.rocznicę urodzin" oraz "Szekspir na blogu".

Dla dzieci: poza wydawnictwami swoją ofertę przedstawią także firmy tworzące gry edukacyjne. Można będzie się z nią zapoznać w Strefie Gier i Zabaw. Najmłodsi będą mogli budować książki z klocków Lego, a uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wziąć udział w zajęciach "Uwolnij swoją wyobraźnię", gdzie będą musieli komponować książki artystyczne z tekturowego pudełka. W specjalnie przygotowanej strefie można będzie pozostawić swoją przeczytaną już książkę, a w zamian wziąć inną.

W trakcie IV edycji Salonu Ciekawej Książki zaplanowano, także przeprowadzenie dyktanda, w którym udział wezmą miłośnicy polskiej ortografii oraz przedstawiciele łódzkiego świata biznesu i polityki.

Festiwal "Puls Literatury"

Całe wydarzenie stanowi, również inaugurację tegorocznej edycji Festiwalu "Puls Literatury". Nawiązująca swoją nazwą do wchodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnego kwartalnika "Puls”, ważnego pisma literackiego opozycji demokratycznej. W ramach "Pulsu Literatury" odbywa się kilka konkursów literackich, w tym Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina czy Ogólnopolski Konkurs na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego. Do udziału w imprezie zapraszani są pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, dziennikarze także z zagranicy.

kz, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Polacy nie są zainteresowani kulturą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 18:58
Goście jedynkowej "Debaty" zastanawiają się nad tym, jak rozwiązać problemy polskiej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: 119. rocznica urodzin Juliana Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 10:36
Finał konkursu na utwór muzyczny do tekstu Juliana Tuwima, happening w pociągu relacji Łódź- Warszawa czy uliczny spektakl - to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych podczas obchodów 119. urodzin poety, które od piątku odbywać się będą w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesień z gwiazdami w łódzkim Botaniku

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:55
Zielona Łódź, Ogród Botaniczny oraz Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Sternfelda w Łodzi zapraszają na cykl obserwacji jesiennego nieba.
rozwiń zwiń