X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Taniec Wyrypajewa

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 10:12
Mimo tego, że w Polsce dramaturgia Iwana Wyrypajewa doceniana jest od dawna, jego nazwisko w ostatnim okresie wyjątkowo często pojawiało się w mediach. W Teatrze na Woli nadal możemy oglądać dobrze przyjęty przez publiczność spektakl „Lipiec”, w kinach oryginalny w swojej treści i formie „Tlen” (oba tytuły wyreżyserował dramatopisarz). Od najbliższego piątku w repertuarze Teatru Narodowego w Warszawie pojawi się „Taniec Delhi”. Spektakl powstał zgodnie z typowym dla Wyrypajewa schematem pracy -
Audio

Po raz kolejny Iwan Wyrypajew jedną z głównych ról powierzył Karolinie Gruszce (tak było w „Tlenie i „Lipcu”). Zobaczymy ją na scenie w roli Katarzyny. Oprócz tego, aktorka przetłumaczyła sztukę z języka rosyjskiego na polski. – Po raz pierwszy tłumaczyłam taki tekst, nie ukrywam, że było to dla mnie duże wyzwanie. Spodobała mi się jednak ta praca. Gdy zaczęliśmy próby, aktorzy i tłumacz, który z nami wspołpracuje, pomagali mi doskonalić tekst - mówi Karolina Gruszka.

„Taniec Delhi” składa się z siedmiu jednoaktówek. Akcja dzieje się w poczekalni szpitala. To tu krzyżują się drogi bohaterów. Łączy ich nie tylko choroba bliskich, ale i wyrażający ich cierpienie taniec „Delhi", wykonywany przez młodą tancerkę, Katarzynę.

 

'' Beata Fudalej i Aleksandra Justa

- Nie jest to sztuka, którą należy osadzać w Rosji. Historia w niej opowiedziana mogłaby się wydarzyć w każdym zakątku świata. Mówi ona o tym, że śmierć i życie są ze sobą splecione. Ten tekst dużo też mówi o samym teatrze - wyjaśnia Iwan Wyrypajew.

-Dla mnie najważniejszą wartością, którą znalazłam w tym tekście jest właśnie to, że dotyka ona tematów ważnych niemal dla wszystkich ludzi - chodzi o miłość, życie i śmierć. Mówi o nich bardzo otwarcie, bez zbędnych masek i kamuflaży - ocenia Karolina Gruszka.

- Myślę, że może się okazać, że ten spektakl dla każdego widza będzie opowieścią o innym aspekcie życia. Ta sztuka dotyka tematów ważnych, traktując je w sposób prosty, a jednocześnie bardzo głęboki. Myślę, że ten spektakl będzie ważny dla tych, którzy zechcą otworzyć się na pewne treści i będą chcieli z nami odbyć podróż do swojego wnętrza - dodaje Agata Buzek.

Na scenie zobaczymy jeszcze: Beatę Fudalej, Pawła Paprockiego, Aleksandre Justę, Kamillę Baar.

Premiera spektaklu odbędzie się 5 marca na deskach Sceny Studio Teatru Narodowego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Tlen" w rytmie hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2010 14:25
Bliższy teledyskowi niż filmowi fabularnemu, częściowo animowany, stylizowany na interaktywną stronę internetową, ale w warstwie treści silnie metafizyczny - „Tlen” rosyjskiego dramaturga Iwana Wyrypajewa jest już w polskich kinach. W rolach głównych znakomita Karolina Gruszka i Aleksiej Filimonow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Prix dla "Lipca"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 10:29
Spektakl "Lipiec" w reż. Iwana Wyrypajewa zdobył Grand Prix na 45. Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Małych Form Kontrapunkt, który zakończył się w Szczecinie. W konkursie brało udział 16 spektakli, w tym po dwa belgijskie i niemieckie oraz austriacki.
rozwiń zwiń