Kultura

Teatr Polskiego Radia w Jedynce - "Kiedy nie mogę uciec"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 14:50
Słuchowisko Jacka Raginisa podejmuje ważny i kontrowersyjny temat zaangażowania Polski w wojnę w Iraku. Zapraszamy tuż po 20.00.
Audio

"Kiedy nie mogę uciec" to historia polskiego inżyniera, porwanego przez muzułmańskich ekstremistów. Inżynier Jerzy Kos (w tej roli Mariusz Bonaszewski) jest przez nich przetrzymywany i oskarżany o szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych. Na nic zdają się tłumaczenia, że jest przedstawicielem firmy odbudowującej zniszczony po wojnie Irak.

Autor słuchowiska nie ulega jednak łatwym kategoryzacjom na złych i dobrych, wystrzega się stereotypów. Przedstawia racje obu stron, zarówno szeroko pojętej grupy "modernizatorów", jak i Irakijczyków, dla których nowa sytuacja w ich kraju jest zwyczajną okupacją.

Obsada: Inżynier Jerzy - Mariusz Bonaszewski, Żona Inżyniera-Aleksandra Konieczna, Asystent - Wojciech Żołądkowicz, Salvo - Krzysztof Szczerbiński, Umberto - Jacek Braciak, Maurizio - Kazimierz Wysota, Salim - Mariusz Drężek, Achmed - Andrzej Andrzejewski, Naim - Mirosław Zbrojewicz, Starzec - Leon Charewicz, Mohammed - Lesław Żurek, Strażnik 1 - Jacek  Beler, Strażnik 2 - Michał Podsiadło, Komandos 1 - Bartosz Martyna, Komandos 2 - Robert Kuraś, Spiker - Andrzej Krusiewicz

Teatr Polskiego Radia na antenie Jedynki dziś o godzinie 20.09.

Przed spektaklem rozmowa Małgorzaty Kron z Jackiem Raginisem.

Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Tajemnicza siła słuchowisk radiowych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 21:11
Aktorów i dramatopisarzy do radia przyciąga magia - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia zaprasza na "Balkon" Jeana Geneta

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2010 12:00
Maria Pakulnis i Marian Opania występują w spektaklu o kruchości władzy, sztukę wyreżyserował Jan Warenycia. Premiera dziś, o 21:05 w Jedynce!
rozwiń zwiń