Kultura

"To", "Tulipanowa gorączka" - na co wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:18
W ten weekend coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy horroru dzięki "idealnej interpretacji książki Kinga", fani filmu "Pachnidło", dzięki jego "bardziej romantycznej wersji", a także ci, którzy wciąż pamiętają historię Nikodema Dyzmy, a to za sprawą polskiej komedii obyczajowej "Na układy nie ma rady". 
Audio
  • "To", "Tulipanowa gorączka", "Na układy nie ma rady" - Jakub Koisz ocenia premiery filmowe tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ StockLite

Tegoroczne "To" jest już drugim podejściem do ekranizacji książki Stevena Kinga. I - jak przekonywał gość Michała Piwowarka - dużo bardziej udanym. - Historia rozgrywa się w latach 80. ubiegłego stulecia, w małym miasteczku w stanie Maine. Dzieci muszą stawić czoła potworowi, morderczemu klownowi - w tej roli Bill Skarsgård, który rzeczywiście jest przerażający - mówił Jakub Koisz. - Główni bohaterowie przeżywają jednak także swoje własne dramaty, mierzą się z kompleksami, więc to także opowieść o horrorze codzienności młodych ludzi - podkreślał ekspert. Co jeszcze urzekło Koisza w filmie "To" i w jaki sposób nakreślony został każdy z bohaterów, że film straszy... skutecznie? O tym także mówił Jakub Koisz.

W programie omawialiśmy także inne obrazy, które na ekrany polskich kin wchodzą w drugi weekend września. Jak Jakub Koisz ocenił "pomieszanie romansu i komedii omyłek", czyli "Tulipanową gorączkę", i dlaczego obrazowi "Na układy nie ma rady" wystawił wyłącznie "recenzję intuicyjną".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Jakub Koisz (krytyk filmowy)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 11.14

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Habit i zbroja" o polskiej i ponadnarodowej opowieści

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 00:29
- Wydawało mi się, że istnieje w Polsce opowieść, która jest ponadnarodowa i tylko polska, i dotyczy ona zakonu krzyżackiego - mówi reżyser "Habitu i zbroi", Paweł Pitera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wakacjach wracamy do kina. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 13:30
Wraz z nowym rokiem szkolnym na ekrany kin wchodzi aż 10 nowych tytułów. Trzy z nich w Czwórce omawia krytyk Kuba Popielecki. Co sądzi o najnowszym obrazie twórczyni kultowego "Między słowami"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splat!FilmFest. Wszystko, co kochają fani horrorów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 16:50
- Horrory oglądam już od lat, więc po niewielu filmach mam traumę. W tym gatunku chodzi nie tylko o to, żeby się bać, ale żeby traktować go jak dobre kino - przekonuje Monika Stolat, dyrektorka międzynarodowego festiwalu kina grozy Splat!FilmFest 3. 
rozwiń zwiń