Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Rozgrzewka przed "Nową Tradycją"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:00
Przed Festiwalem Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja", specjalne wydanie audycji "Zagrane po polsku i nie tylko", czyli muzyczna uczta poświęcona festiwalowym gwiazdom world music!
Audio
  • Rozgrzewka przed festiwalem "Nowa Tradycja" (Dwójka/Zagrane po polsku i nie tylko)

W programie: Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Hazelius Hedin i Saz'iso.

Festiwal Nowa Tradycja to także prezentacja oryginalnych, nieznanych jeszcze w naszym kraju artystów gatunku world music. W poprzednich odsłonach mogliśmy dzięki niemu słuchać jednych z najwazniejszych wykonawców europejskiego i światowego folku, takich jak: Carla Pires z Portugalii, La Musgana z Hiszpanii, Besh O' Drom z Węgier, Matthias Loibner z Austrii, Mostar Sevdah Reunion z Bośni i Hercegowiny, Cuncordu e Tenore de Orosei z Włoch, 3MA z Mali, Madagaskaru i Maroka, Trio Chemirani z Iranu czy Dimitris Mystakidis z Grecji. W tym roku Warszawę odwiedzą kolejni goście: duet Hazelius Hedin ze Szwecji, który zaprezentują muzykę inspirowaną tradycją Skandynawii, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou zabiorą nas w świat algierskich nomadów i tradycji gnawa, a zespół Saz'iso odkryje piękno albańskiej polifonii.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

***

Tytuł audycji: Zagrane po polsku i nie tylko

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 20.05

gs

Czytaj także

Folk nad Wisłą - odsłonięcie muralu Nowej Tradycji. ZOBACZ WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:10
Specjalne plenerowe wydarzenie w sercu imprezowej Warszawy, skierowane do wszystkich warszawiaków, było zapowiedzią oficjalnego rozpoczęcia 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Tradycja - od powstania po współczesność

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 10:00
W sobotnim folkowym "Poranku Dwójki" naszym gościem był Maciej Szajkowski - muzyk, dziennikarz oraz juror tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto folku z Polskim Radiem. Wielka inauguracja

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:30
Rozpoczyna się kolejna, 22. już odsłona Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". W tym roku oprócz najnowszych rodzimych propozycji muzycznych usłyszymy gwiazdy world music ze Szwecji, Maroka i Albanii.
rozwiń zwiń