Historia

Głos Wolnej Europy w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 15:00
W Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego otwarto wystawę poświęconą historii, działalności i ludziom Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.
Audio

Organizatorami są Instytut Politologii oraz Senat RP, a wystawę pomógł sprowadzić do Opola senator Aleksander Świeykowski, były pracownik monachijskiej rozgłośni. - To bardzo ważne, by młodzi ludzie urodzeni już w latach 90. wiedzieli o Radiu, które kształtowało przez lata nasze pokolenia - podkreśla rektor profesor Stanisław Nicieja.

W Collegium Civitas pojawiły się także stanowiska wyposażone w słuchawki, gdzie można zapoznać się z archiwaliami Radia Wolna Europa.

Zapraszamy do serwisu specjalnego poświęconego Rozgłośni Polskiej RWE.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstanie Radia Wolna Europa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 15:00
4 lipca 1950 wyemitowano pierwszy program dla Czechosłowacji, a 4 sierpnia 1950 - audycje do Polski i na Węgry. Początkowo audycje trwały tylko pół godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Wolna Europa: naszą misją było dążenie do stopniowego samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:50
W czasach PRL-u RWE - jako jedno z nielicznych mediów - umożliwiało Polakom w kraju i za granicą dostęp nie tylko do rzetelnych informacji, ale też do zakazanej przez władzę muzyki. O historii tej instytucji opowiedziała w Czwórce jego korespondentka Jolanta Hajdasz.
rozwiń zwiń