X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Krwiożerczy ludojad

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 07:51
Nie będzie przeprosin za nazwanie Stalina krwiożerczym ludojadem.
Audio

Moskiewski sąd miejski oddalił apelację wnuka Józefa Stalina w sprawie publikacji prasowej, która miała rzekomo naruszyć dobre imię radzieckiego dyktatora.

Tym samym, sąd wyższej instancji podtrzymał wcześniejsze orzeczenie sądu rejonowego. Jewgienij Dżugaszwili - wnuk Stalina - domagał się przeprosin, rekompensaty finansowej i sprostowania w prasie. Sprawa dotyczyła artykułu, który ukazał się w niezależnej "Nowoj Gaziecie".

W publikacji o mordzie NKWD na polskich oficerach w Katyniu autor użył wobec Stalina takich określeń, jak "krwiożerczy ludojad". Mieszkający w Gruzji wnuk byłego przywódcy ZSRR uważa tego rodzaju epitety za obraźliwe dla jego dziadka. Nie zgadza się również z tezą, że winni katyńskiej zbrodni uniknęli moralnej odpowiedzialności za rozstrzelanie Polaków. Autorem publikacji w gazecie jest Anatolij Jabłokow - były prokurator wojskowy, który na początku lat 90. kierował śledztwem katyńskim.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Włodzimierz Pac/kawo/dj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego Stalin przegrał wojnę?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 14:00
Po ucieczce na Zachód Wiktor Suworow napisał kilkanaście książek, w których starał się dowieść teorii o wiodącej roli ZSRS w rozpoczęciu II wojny światowej.
rozwiń zwiń