X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ Ukrainy: jesteśmy za utrzymaniem umowy o otwartych przestworzach

23.05.2020 15:18
Ukraina przyjęła do wiadomości decyzję USA o zamiarze wystąpienia z porozumienia o otwartych przestworzach; Kijow jest zainteresowany utrzymaniem tej umowy pod warunkiem dobrowolnego jej przestrzegania przez wszystkie strony - oświadczyło w sobotę MSZ w Kijowie.
Iljuszyn Ił-76 jest 4-silnikowym odrzutowym radzieckim samolotem transportowym
Iljuszyn Ił-76 jest 4-silnikowym odrzutowym radzieckim samolotem transportowymshutterstock

"Ukraina jak najbardziej jest zainteresowana utrzymaniem i dalszą implementacją tego porozumienia, ale pod warunkiem jego dobrowolnego przestrzegania przez wszystkie bez wyjątku kraje w nim uczestniczące" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

Jak dodano, reżim otwartych przestworzy sprzyjał implementacji rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie militaryzacji Krymu, Sewastopola oraz części Morza Azowskiego i Czarnego. MSZ podkreśliło, że lot obserwacyjny USA z udziałem wielonarodowej załogi inspektorów wzdłuż północnego wybrzeża Krymu "sprzyjał normalizacji działań Rosji na tych wodach".

Zaznaczono, że od 2015 roku efektywność porozumienia stopniowo zmniejsza się w związku z tym, że "niemożliwe jest przeprowadzenie międzynarodowego powietrznego monitoringu działań wojskowych Rosji w najbardziej krytycznych dla bezpieczeństwa Ukrainy rejonach", tj. nad zaanektowanym Krymem i nad niebędącymi pod kontrolą Kijowa częściami obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie kraju oraz nad odcinkami terytoriów Rosji przyległych do państwowej granicy Ukrainy.

"Ukraina wzywa wszystkie kraje uczestniczące w porozumieniu do podjęcia maksymalnych wysiłków na rzecz znalezienia wyjścia z zaistniałej sytuacji" - zaapelowano.

Rosja łamie porozumienie. USA chce z niego wystąpić

Rząd USA ogłosił, że zamierza wystąpić z porozumienia z powodu nieprzestrzegania układu przez Rosję. Według Waszyngtonu łamanie traktatu przez ten kraj miało charakter regularny i przyczyniało się do powstania zagrożenia wojskowego dla Ameryki i jej sojuszników.

Przedstawiciele administracji USA zarzucają Rosjanom ograniczanie możliwości przelotów nad Moskwą, Czeczenią oraz w pobliżu dwóch zbuntowanych regionów Gruzji, kontrolowanych przez Rosję - Abchazji i Osetii Południowej, a także utrudnianie obserwacji obwodu kaliningradzkiego. Proces wychodzenia Stanów Zjednoczonych z układu ma zająć pół roku.

Traktat o otwartych przestworzach wszedł w życie 1 stycznia 2002 roku. Jego celem jest zwiększenie, poprzez obserwację z powietrza, przejrzystości działań wojskowych podejmowanych przez strony porozumienia. Obecnie są w nim 34 państwa, m.in. Polska, Ukraina, Białoruś, Francja, Niemcy, Włochy, Rumunia, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania oraz Rosja, Kanada i USA.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja USA

Kolejny cios w Nord Stream 2. Sąd UE odrzucił skargi spółek budujących gazociąg

22.05.2020 07:02
Sąd UE w Luksemburgu odrzucił  skargi spółek Nord Streamu na przyjętą w ub. roku nowelizację dyrektywy gazowej, która przewiduje, że podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą podlegały przepisom restrykcyjnego trzeciego pakietu energetycznego.

Media: rosyjska Flota Bałtycka trzyma na celowniku nuklearne plany Polski

22.05.2020 11:52
Rosyjska Flota Bałtycka trzyma na celowniku nuklearne plany Polski - pisze w piątek "Niezawisimaja Gazieta". Komentując możliwość rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej USA dziennik podkreśla, że Rosja przygotowuje duże ćwiczenia z udziałem swej Floty Bałtyckiej.

Stany Zjednoczone wycofują się z kolejnego układu wojskowego

22.05.2020 14:25
Amerykański prezydent Donald Trump potwierdził, że planuje wycofanie się z kolejnego układu o kontroli zbrojeń. Tym razem chodzi o „traktat o otwartych przestworzach”, którego sygnatariuszem jest 35 państw, w tym Polska. Prezydent Trump wyraził nadzieję na renegocjację traktatu.