X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda: Polska i Watykan prezentują ws. Białorusi wspólne stanowisko

25.09.2020 17:06
- Polska i Stolica Apostolska mają wspólne stanowisko w sprawie Białorusi - tak po wizycie w Watykanie mówił prezydent Andrzej Duda. Przed południem rozmawiał on z papieżem Franciszkiem i watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.
Audio
  • Kończący dziś trzydniową wizytę we Włoszech prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. Rozmowy dotyczyły sytuacji w Polsce, pandemii koronawirusa i współpracy międzynarodowej. Materiał Karola Darmorosa (IAR)
Papież Franciszek i Andrzej Duda
Papież Franciszek i Andrzej DudaPAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Prezydent powiedział, że temat Białorusi pojawił się podczas spotkania z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej. - Tu w zasadzie mieliśmy wspólne zdanie, że należy wspierać wszystkich tych, którzy chcą prawdziwej demokracji, wolności i którzy chcą żyć w uczciwym państwie. Ci ludzie powinni mieć nasze wsparcie, ale oczywiście Białoruś sama powinna decydować o sobie w wolnych wyborach, takich, które są wyborami uczciwymi. Tutaj mieliśmy stanowisko jednoznaczne, że wspólnota międzynarodowa powinna tego od władz Białorusi wymagać, aby w taki właśnie sposób polityka na Białorusi była realizowana, aby w sposób uczciwy realizowane były wybory i trzeba w tym naród białoruski wspierać - oświadczył Andrzej Duda.

Głównym tematem spotkania prezydenta z papieżem Franciszkiem była pandemia koronawirusa. Po audiencji Andrzej Duda powiedział, że Ojciec Święty dziękował Polakom za pomoc, której udzielili Włochom i innym narodom w trudnym czasie epidemii. Polski przywódca podkreślał znaczenie międzynarodowej solidarności w dobie zagrożenia wirusem.

Prezydencka delegacja wzięła również udział we Mszy świętej przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.


IAR/dad

Putin prawdopodobnie kieruje akcją Derkacza przeciwko Ukrainie i USA

25.09.2020 10:28
Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza CIA uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin i jego czołowi doradcy "prawdopodobnie kierują" operacją przeciwko kandydatowi Demokratów na prezydenta USA Joe Bidenowi - donosi "Washington Post".

Eksperci: grozi nam "twindemia", czyli jednoczesna epidemia COVID-19 oraz grypy

25.09.2020 12:05
Wzrost zakażeń koronawirusem w wielu krajach Europy sprawia, że specjaliści coraz częściej ostrzegają przed tzw. twindemią, czyli nałożeniem się w czasie jesieni i zimy zakażeń powodujących COVID-19 oraz grypę sezonową. Przed taką możliwością przestrzega komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides.

67 lat temu aresztowano kardynała Stefana Wyszyńskiego

25.09.2020 13:18
25 września 1953 roku komunistyczne władze aresztowały prymasa Polski. Po zatrzymaniu, bez sądu i wyroku, kardynał został wywieziony z Warszawy

Imre Molnar: wolnościowe dążenia Polaków były inspiracją dla Węgrów

25.09.2020 15:26
Węgierski historyk i opozycjonista antykomunistyczny Imre Molnar podkreśla, że wolnościowe dążenia Polaków były inspiracją dla Węgrów. Podczas drugiego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni, odbyła się debata "Polski gen wolności inspiracją dla węgierskiej opozycji".