Polskie Radio
Section05
epidemia grypy

Zbliża się sezon grypowy. Minister zdrowia: pierwsze szczepionki już trafiają do Polski

Pierwsze tegoroczne szczepionki na grypę spływają już do polskich hurtowni - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że w perspektywie grudnia będzie to około 2 mln szczepionek. Zapewnił, że będzie pracował nad większą dostępnością do nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie społeczeństwo pandemia epidemia epidemia grypy grypa choroby zakaźne szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

Nie tylko "Dżuma" Camusa. Co czytać w czasach zarazy?

Wydawcy i serwisy sprzedaży we Francji i Włoszech donoszą o rosnącej popularności arcydzieła francuskiego noblisty. Więcej "Dżumy" sprzedaje się także w Polsce. Według mediów ma to związek z pandemią koronawirusa. Powieść Alberta Camusa to bez wątpienia najsłynniejsze dzieło na temat zarazy, ale nie jedyne.
Zobacz więcej na temat:  Albert Camus Stephen King Herbert George Wells José Saramago Daniel Defoe Giovanni Boccaccio Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Jalu Kurek Tomasz Mann Gabriel García Márquez Mary Shelley Margaret Atwood Bram Stoker KSIĄŻKA literatura książki proza poezja epidemia grypy pandemia wirus wirusy choroby zakaźne koronawirus pisarz pisarze i poeci horror science-fiction historia Europy historia Polski HISTORIA bakterie

Dr Tomasz Rożek o koronawirusie: Polska jest na etapie Chin z pierwszych dni stycznia

- Można się spodziewać, że jeszcze przez miesiąc lub dwa grupa osób, u których zostanie zdiagnozowany wirus, może rosnąć. Na możliwość zwiększenia liczby chorych wskazują również modele matematyczne - powiedział dr Tomasz Rożek prowadzący blog "Nauka. To lubię".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus epidemia grypy zdrowie choroby zakaźne choroby płuc Tomasz Rożek Błażej Prośniewski medycyna wirus wirusy

"Tak jak na wojnie, trzeba powstrzymać wroga". Dr Grzesiowski o zapobieganiu koronawirusowi

- Unikając dużych skupisk ludzi, hamujemy namnażanie wirusa. To tak jak na wojnie, kopie się okopy, stawia zasieki lub drut kolczasty. Trzeba powstrzymać wroga, któremu nie można pozwolić na wtargnięcie na nasz teren - powiedział dr Paweł Grzesiowski, epidemiolog z Centrum Medycyny Zapobiegawczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Ryszard Gromadzki POLSKA polityka choroba choroby zakaźne zdrowie epidemia grypy Paweł Grzesiowski

Hanna Shen o epidemii koronawirusa: ulegliśmy propagandzie Chin

- Nadal nie wiemy, jaka jest prawdziwa liczb zakażonych koronawirusem i ofiar śmiertelnych w Chinach. Nie wiemy, jakie jest źródło choroby. (...) Wprawdzie Chiny odwiedzili przedstawiciele WHO, ale ta organizacja jest w dużym stopniu kontrolowana przez Pekin i mówi tekstem pisanym przez komunistyczne władze - powiedziała Hanna Shen, korespondentka polskich mediów w Azji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy służba zdrowia epidemia grypy społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

Zagrożenie koronawirusem. Wiceminister zdrowia: ostrzegamy Polaków wracających z Włoch

- Od początku epidemii mówimy o tym, że istnieje możliwość przedostania się koronawirusa do Polski. W tej chwili prawdopodobieństwo jest większe w związku z pojawieniem się ognisk epidemii we Włoszech, skąd wróciło z wypoczynku wielu Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Włochy służba zdrowia epidemia grypy społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny uspokaja: nie grozi nam epidemia koronawirusa

Władze Chin oficjalnie potwierdziły w sobotę rano czasu miejscowego 41 ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa. Zarażonych jest już ponad 1000 osób, spośród których 57 jest stanie krytycznym. Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego przekonuje w Programie 1 Polskiego Radia, że Polsce wirus nie grozi.
Zobacz więcej na temat:  Chiny koronawirus Główny Inspektor Sanitarny epidemia grypy Henryk Szrubarz