X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Rosja łamie prawo przetrzymując wrak polskiego samolotu". Ambasador RP w Moskwie nie ma wątpliwości

09.04.2021 15:18
Rosja łamie międzynarodowe prawo przetrzymując wrak polskiego samolotu - oświadczył ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski. W przeddzień 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej dyplomata w rozmowie z Polskim Radiem przypomniał, że władze Rosji nie dotrzymały także obietnicy wzniesienia pomnika w hołdzie ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.
Audio
  • Polski ambasador: Rosja łamie prawo przetrzymując wrak polskiego samolotu. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Wrak Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak Tu-154, który rozbił się pod SmoleńskiemWłodzimierz Pac/Polskie Radio

Krzysztof Krajewski w marcu objął placówkę w Moskwie. Składając kopie listów uwierzytelniających w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji upomniał się o wrak polskiego samolotu. Jednocześnie jak zapewnił w wywiadzie dla Polskiego Radia - kwestię tę porusza przy każdej okazji, gdy spotyka się z przedstawicielami zagranicznego korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Rosji. - Polska własność od 11 lat znajduje się na terytorium Rosji, co jest złamaniem nie tylko prawa międzynarodowego, ale także złożonych obietnic - stwierdził polski dyplomata. Krzysztof Krajewski podkreślił, że starania Polski o odzyskanie wraku Tupolewa oraz czarnych skrzynek wspierają międzynarodowe instytucje, w tym Rada Europy.

W katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób. Polska delegacja leciała do Katynia, aby oddać hołd polskim oficerom zamordowanym wiosną 1940 roku przez NKWD.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

Żydowski Instytut Historyczny zorganizował spotkanie "Co wiemy o znaczeniu listy Ładosia?"

09.04.2021 12:19
Grupa Ładosia była wspólnym polsko-żydowskim przedsięwzięciem - podkreślali zgodnie uczestnicy dyskusji zorganizowanej w Żydowskim Instytucie Historycznym.

Białoruś: apel o pisanie listów do aresztowanych liderów polskiej mniejszości

09.04.2021 13:33
Portal internetowy Związku Polaków na Białorusi "znadniemna.pl" zaapelował o wysyłanie kartek i listów do przetrzymywanych w aresztach działaczy polskiej mniejszości narodowej. Autorzy apelu przypominają , że teraz jest dobry moment, aby wysłać kartkę urodzinową do członka Zarządu Głównego Związku Polaków i dziennikarza Andrzeja Poczobuta, który 16 kwietnia będzie obchodził w areszcie w Mińsku swoje 48.urodziny.

Rocznica katastrofy TU-154M. W Smoleńsku i Katyniu zapłoną znicze, odbędzie się msza polowa

09.04.2021 14:44
Z udziałem polskich dyplomatów, duchowieństwa i Polonii odbędą się w sobotę w Smoleńsku uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku. Na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu odprawiona zostanie msza polowa.

Polska ambasada w Wielkiej Brytanii wspomina księcia Filipa

09.04.2021 14:52
Polska Ambasada w Wielkiej Brytanii wyraziła smutek z powodu śmierci księcia Filipa. Na Twitterze wyraziła najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie królewskiej.