X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Nasze relacje stale się umacniają". Antony Blinken złożył Polsce gratulacje z okazji 3 Maja

03.05.2021 08:43
Sekretarz stanu USA Antony Blinken przekazał Polakom gratulacje z okazji święta Konstytucji 3 maja. Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił bliską współpracę Polski i Stanów Zjednoczonych w wielu obszarach.
Audio
  • Sekretarz stanu USA Antony Blinken przekazał Polakom gratulacje z okazji święta Konstytucji 3 maja. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Antony Blinken
Antony Blinkenvasilis asvestas/ Shutterstock

"W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych gratuluję Polakom obchodów Święta Konstytucji" - przekazał w okolicznościowym komunikacie Antony Blinken.

1200_parlamenty.png
Wspólna uchwała parlamentów Polski i Litwy. "Konstytucja 3 maja to wyraz odpowiedzialności elit"

"Przyjaźń łącząca Stany Zjednoczone i Polskę sięga końca XVIII wieku, kiedy to nasze kraje przyjęły konstytucje, kształtując demokratyczne instytucje chroniące wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt naszych obywateli. Od tego czasu nasze relacje stale się rozwijają i umacniają" - napisał w dokumencie szef amerykańskiej dyplomacji.

Współpraca na szeroką skalę

Antony Blinken zapewnił, Waszyngton i Warszawa "współpracują obecnie nad szeroką gamą globalnych wyzwań - w ramach NATO, Umowy o wzmocnionej współpracy obronnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi, Inicjatywy Trójmorza oraz na szereg innych sposobów".

"Stany Zjednoczone, jako długotrwały sojusznik i przyjaciel, składają w tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkim Polakom i oczekują na pogłębienie i poszerzenie naszego transatlantyckiego partnerstwa w nadchodzących latach" - deklaruje Antony Blinken. 

"W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazuję Polakom gratulacje z okazji Święta Konstytucji" - napisał w oświadczeniu Antony Blinken. Sekretarz stanu podkreślił, że przyjaźń pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi sięga XVIII wieku, kiedy to oba kraje przyjęły swoje konstytucje, które ukształtowały demokratyczne instytucje chroniące wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt swoich obywateli. 

PAP/ho

230 lat temu uchwalono Konstytucję 3 maja - pierwszą w Europie, drugą na świecie

03.05.2021 08:59
- Monarchizm zaproponowany w Konstytucji 3 maja miał wzmocnić polskie państwo - mówiła historyk, prof. Zofia Zielińska. - Reakcja Berlina i Petersburga przeciwko Konstytucji świadczą o tym, że nasze ówczesne przekonania były słuszne.

Włochy: Andrzej Duda w "Il Messaggero" o Konstytucji 3 maja

03.05.2021 09:16
We włoskim dzienniku "Il Messaggero" ukazał się artykuł prezydenta Andrzeja Dudy pod tytułem " Konstytucja 3 Maja, Polska i korzenie Europy". Polski prezydent napisał, że 230. rocznica jej ustanowienia powinna być inspirującym świętem dla całej współczesnej Europy.

Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2021 09:25
Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odprawiane były nabożeństwa za Ojczyznę w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w stanie Pensylwania i w polskich kościołach w Nowym Jorku.