X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Aleksander Łukaszenka podpisał dekret na wypadek śmierci prezydenta Białorusi

09.05.2021 16:30
Dokument przewiduje, że w przypadku śmierci prezydenta z powodu zamachu na jego życie, aktu terrorystycznego, agresji zewnętrznej lub innych działań siłowych cała władza w kraju przechodzi w ręce Rady Bezpieczeństwa.
Audio
  • A. Łukaszenka podpisał dekret na wypadek śmierci prezydenta Białorusi [posłuchaj]
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaPAP/EPA/ANDREI STASEVICH / BELTA POOL

Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret "o ochronie suwerenności i ustroju konstytucyjnego". Dokument przewiduje, że w przypadku śmierci prezydenta z powodu zamachu na jego życie, aktu terrorystycznego, agresji zewnętrznej lub innych działań siłowych cala władza w kraju przechodzi w ręce Rady Bezpieczeństwa. Jej spotkaniom ma przewodniczyć premier.

W takiej sytuacji automatycznie na terytorium państwa zostanie wprowadzony stan wyjątkowy lub wojenny. Decyzję o przeprowadzeniu nowych wyborów prezydenckich będzie podejmować Rada Państwa przy udziale szefów obwodów, czyli miejscowych wojewodów. 

Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że Aleksander Łukaszenka podpisał nowy dekret 9 maja, gdy w całym kraju świętuje się Dzień Zwycięstwa w drugiej wojnie światowej. Portal internetowy gazety "Nasza Niwa" zwraca uwagę, że na Białorusi od dnia przeprowadzenia wyborów prezydenckich w sierpniu ubiegłego roku nie ustają protesty przeciwko władzy Aleksandra Łukaszenki, który rządzi krajem niemal 27 lat.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Aleksander Łukaszenka Białoruś

Rosja i Białoruś obchodzą Dzień Zwycięstwa

09.05.2021 09:51
Na Białorusi - podobnie jak w Rosji - 9 maja jest uznawany za datę zwycięstwa Związku Radzieckiego nad hitlerowskimi Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 

PE: "Problem amunicji na dnie Bałtyku to dla nas sprawa wyjątkowej wagi"

09.05.2021 11:26
Pod koniec kwietnia Parlament Europejski wezwał Unię Europejską do oczyszczenia Morza Bałtyckiego z wraków statków i broni chemicznej z okresu II wojny światowej.

Szef polskiej dyplomacji o wspólnym głosie w polityce zagranicznej

09.05.2021 11:42
Unia Europejska w polityce powinna mówić jednym głosem - to przekaz ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z okazji Dnia Europy.