X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef polskiej dyplomacji o wspólnym głosie w polityce zagranicznej

09.05.2021 11:42
Unia Europejska w polityce powinna mówić jednym głosem - to przekaz ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z okazji Dnia Europy.
Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau
Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew RauAdam Berry/ddp images

Unijny korpus dyplomatyczny opublikował na Twitterze krótki film z wypowiedziami 27 ministrów spraw zagranicznych. Wystąpił w nim także Zbigniew Rau. „Polska aktywnie włącza się w kształtowanie polityki zagranicznej Unii Europejskiej od początku swego członkostwa. Razem jesteśmy bardziej skuteczni i efektywni w promowaniu stabilności i demokracji w naszym sąsiedztwie” - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. 

Film na Twitterze opublikowany w Dniu Europy przypomina też o 10-leciu unijnego korpusu dyplomatycznego, który powstał na mocy traktatu lizbońskiego. Na jego czele jako pierwsza stanęła Brytyjska Catherine Ashton, później Włoszka Federica Mogherini. Obecnym szefem unijnej dyplomacji jest Hiszpan, Josep Borrell.

IAR/ks

Komisja Europejska zatwierdziła nową umowę z BioNTech i Pfizer na dostawy szczepionek

08.05.2021 17:00
KE zatwierdziła nową umowę z BioNtech i Pfizer na dostawy do Unii do miliarda 800 milionów szczepionek przeciw COVID-19.

Szczyt w Porto zakończony bez porozumienia w sprawie uwolnienie produkcji szczepionek

09.05.2021 09:40
Uwolnienie produkcji szczepionek, ochrona miejsc pracy, planowanie wydatków z Funduszu Odbudowy - o tym między innymi rozmawiali podczas nieformalnego szczytu unijnego w Porto przywódcy krajów Wspólnoty

PE: "Problem amunicji na dnie Bałtyku to dla nas sprawa wyjątkowej wagi"

09.05.2021 11:26
Pod koniec kwietnia Parlament Europejski wezwał Unię Europejską do oczyszczenia Morza Bałtyckiego z wraków statków i broni chemicznej z okresu II wojny światowej.