X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA nałożyły sankcje ws. Nord Stream 2, jednak od razu je zawiesiły

20.05.2021 11:08
Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na firmę realizującą budowę gazociągu Nord Stream 2, ale od razu je zawiesiły. Amerykanie objęli sankcjami osiem mniejszych podmiotów zaangażowanych w projekt, w tym rosyjskie statki. Decyzję o zawieszeniu sankcji krytykują członkowie Kongresu z obu partii. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała Polskiemu Radiu, że amerykański rząd podtrzymuje sprzeciw wobec Nord Stream 2 i użyje dostępnych środków by zatrzymać projekt.
Audio
  • Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na firmę realizującą budowę gazociągu Nord Stream 2, ale od razu je zawiesiły. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Maximillian cabinet/Shutterstock

W raporcie przesłanym do Kongresu Departament Stanu wskazał cztery rosyjskie statki i cztery inne podmioty, na które zostaną nałożone sankcje. Sankcjami objęto również odpowiedzialną za projekt firmę Nord Stream 2 AG oraz jej prezesa Matthiasa Waringa, ale sankcje te Departament Stanu od razu zawiesił powołując się na interes bezpieczeństwa narodowego.

Decyzję rządu Joe Bidena skrytykował republikański senator Jim Risch nazywając ją "prezentem dla Putina". Demokratyczna senator Jeanne Shaheen wyraziła rozczarowanie decyzją Departamentu Stanu podkreślając, że wszystkie opcje powinny być wykorzystane dla zatrzymania budowy gazociągu.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zapewnia jednak, ze prezydent Biden nadal uważa Nord Stream 2 za rosyjski projekt geopolityczny zagrażający bezpieczeństwu energetycznemu Europy, Ukrainy i wschodniej flaki NATO. - To stanowisko podzielają niektórzy nasi europejscy sojusznicy a nawet poważne siły wewnątrz Niemiec. Jesteśmy zdecydowani użyć narzędzi ekonomicznych i dyplomatycznych by nie dopuścić do zakończenia budowy - powiedziała Psaki odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego radia w Waszyngtonie Marka Wałkuskiego podczas wirtualnego briefingu dla dziennikarzy zagranicznych. 

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że USA monitorują podmioty zaangażowane w projekt po kontem aktywności kwalifikującej się do nałożenia sankcji. Jen Psaki ostrzegła, że firmy biorące udział w projekcie Nord Stream 2 ryzykują amerykańskie sankcje.

IAR/dad

Potężny wzrost eksportu z Polski do Niemiec. Wyprzedziliśmy USA

18.05.2021 15:20
Import z Polski do Niemiec wzrasta tak mocno, że w pierwszym kwartale br. Polska stała się trzecim co do wielkości dostawcą dla RFN, wyprzedzając Stany Zjednoczone - pisze we wtorek niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt".

MSZ: analizujemy informacje o zamiarze odstąpienia USA od sankcji wobec spółek budujących Nord Stream 2

19.05.2021 13:13
MSZ analizuje informacje o zamiarze rezygnacji przez administrację Stanów Zjednoczonych z nałożenia sankcji wobec spółek budujących gazociąg Nord Stream 2 – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Andżelika Borys przetrzymana w nieludzkich warunkach w więzieniu w Żodzinie

20.05.2021 09:36
Ze źródeł znadniemna.pl, których portal nie może ujawnić ze względu na ich bezpieczeństwo, wynika, że Andżelika Borys przetrzymana jest w nieludzkich warunkach w więzieniu w Żodzinie.