X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: zamknięto punkt korespondencki rozgłośni Euroradio

05.07.2021 11:55
Białoruskie władze odmówiły rejestracji w Mińsku placówki korespondenta międzynarodowej rozgłośni "Euroradio". Decyzja władz miejscowych została opublikowana na oficjalnym prawnym portalu rządowym.
Audio
  • Białoruskie władze odmówiły rejestracji w Mińsku placówki korespondenta międzynarodowej rozgłośni "Euroradio". Decyzja władz miejscowych została opublikowana na oficjalnym prawnym portalu rządowym. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Benjamin Clapp/ Shutterstock

Rozgłośnia "Europejskie Radio dla Białorusi" - znana jako "Euroradio" - istnieje od 2005 roku. Została zarejestrowana w Warszawie, ale od 2009 roku miała oficjalną placówkę ze studiem w Mińsku. Do programów byli tam zapraszani niezależni białoruscy politycy, eksperci, działacze społeczni i ludzie kultury.

W sierpniu ubiegłego roku w związku z protestami Białorusinów po wyborach prezydenckich została zablokowana strona internetowa "Euroradia". W październiku dziennikarze rozgłośni, podobnie jak innych mediów, zostali pozbawieni akredytacji białoruskiego MSZ która umożliwiała im legalną pracę.

Rozgłośnię Euroradio, nadająca programy głównie w języku białoruskim, można odbierać w internecie. Wiadomości zamieszczane są tez w mediach społecznościowych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś opozycja demokratyczna

Zełenski: "Manewry Sea Breeze pokazują, że nie jesteśmy sami w obliczu agresji Rosji"

04.07.2021 17:49
Trwające na południu kraju i na Morzu Czarnym manewry Sea Breeze, to kolejna próba dla ukraińskiej floty "pod względem jej zgodności z najlepszymi flotami świata i sprawdzian jakości jej działań" - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w Odessie.

Polacy we Lwowie uczcili pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców

04.07.2021 18:10
Przedstawiciele działających we Lwowie polskich organizacji i pełniący tam misję dyplomaci zebrali się na Wzgórzach Wuleckich, aby uczcić pamięć profesorów zamordowanych przez Niemców

Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie

05.07.2021 08:58
Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzegło przed poważnym atakiem hakerów powiązanych z Rosją wykorzystujących złośliwe oprogramowanie. Chodzi o ransomware blokujące użytkownikom dostęp do ich systemów i danych i żądające zapłaty okupu za jego przywrócenie.