X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ursula von der Leyen w PE: Białoruś prowadzi atak hybrydowy, UE wspiera Polskę, Litwę i Łotwę

15.09.2021 10:26
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że Białoruś przeprowadza ataki hybrydowe na granicy, by zdestabilizować Europę. Ursula von der Leyen zapewniła o wsparciu Unii dla Polski, Litwy i Łotwy. Szefowa Komisji wygłosiła orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Audio
  • Szefowa Komisji Europejskiej potępiła atak hybrydowy prowadzony przez Białoruś na granicy. Ursula von der Leyen zapewniła o wsparciu dla Polski, Litwy i Łotwy. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenPAP/EPA/YVES HERMAN / POOL

Ursula von der Leyen nawiązała do działań reżimu w Mińsku, który podsyca kryzys migracyjny. - Białoruś wypycha migrantów przez granicę, tego tolerować nie będziemy - podkreśliła szefowa Komisji. Powiedziała, że o Unia musi zadbać o bezpieczeństwo swoich granic. - Europa wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jeśli nie działa się na czas w reakcji na kryzys za granicą, to ten kryzys zapuka do naszych drzwi - powiedziała szefowa Komisji. Wspólnota obawia się napływu uchodźców z Afganistanu, ale w przeciwieństwie do 2015 roku nie mówi się już o obowiązkowym przyjmowaniu migrantów, a przede wszystkim o pomocy na miejscu, w regionie.

Szefowa Komisji Europejskiej powiedziała też, że Unia musi zadbać o bezpieczeństwo w swoim sąsiedztwie. Mówiła również o nowych zagrożeniach wymieniając ataki hybrydowe i cyberataki. - Dziś już nie trzeba armii i rakiet, żeby spowodować zagrożenie. Można sparaliżować plany przemysłowe, lub działalność szpitali i wystarczy laptop. Można zaburzyć wybory używając smartfona i odpowiedniego oprogramowania - powiedziała szefowa Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen nie wymieniła żadnego kraju z nazwy, nie powiedziała, z jakiego kierunku Unia może spodziewać się takiego zagrożenia. Ostatnie lata pokazały jednak, że jednym z zagrożeń dla Wspólnoty jest Rosja.


IAR/dad

Putin poddał się samoizolacji. Mógł mieć kontakt z zakażonym koronawirusem

14.09.2021 14:36
Prezydent Rosji poddał się samoizolacji - podało biuro prasowe Kremla. Władimir Putin podjął taką decyzję po tym, gdy wśród jego współpracowników zdiagnozowano przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Rosyjski przywódca poddał się samoizolacji po nocnym spotkaniu z syryjskim dyktatorem Baszarem al-Asadem. Informację przekazał kilka godzin później, w trakcie rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rahmonem.

Prokuratura ws. białoruskiego uchodźcy: stwierdzono brak podstaw do tymczasowego zatrzymania

14.09.2021 16:02
- Zatrzymany na podstawie czerwonej dyfuzji Interpolu obywatel Białorusi został zwolniony po wykonaniu czynności w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - poinformowała portal PolskieRadio24.pl Prokuratura Okręgowa w Warszawie, odpowiadając na pytania w tej sprawie uchodźcy Makarego Malakhouskiego.

Waldemar Andzel: presja imigracyjna to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś i Rosję

15.09.2021 09:08
- W mojej ocenie presja imigracyjna na Polskę i graniczące z Białorusią Państwa Bałtyckie, to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś i Rosję - powiedział PAP po posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych jej przewodniczący Waldemar Andzel z PiS.