X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda: Polska stawia na niskoemisyjne źródła energii, w tym nuklearne

27.10.2021 10:48
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że transformacja w kierunku neutralności klimatycznej jest priorytetem dla polskich władz. Prezydent wziął udział w wirtualnej debacie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ pod hasłem "Delivering Climate Action: for People, Planet & Prosperity" ("Działania na rzecz klimatu: dla ludzi, planety i dobrobytu").
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaPAP/Radek Pietruszka

W wystąpieniu wideo prezydent Andrzej Duda nazwał Polskę jednym ze światowych czempionów transformacji energetycznej. - Polska planuje znacząco zwiększyć korzystanie z niskoemisyjnych źródeł energii, w tym zasobów odnawialnych oraz energii nuklearnej - oświadczył prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział, że do 2030 roku jedna trzecia elektryczności w Polsce będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, a dekadę później - 40 procent. - Szczególną rolę będą odgrywały morskie farmy wiatrowe, z których pierwsza powstanie w 2025 roku, a także elektrownie jądrowe - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent mówił także o inwestycjach w elektromobilność. Poinformował, że Polska stawia sobie za cel, by do roku 2030 transport publiczny w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców był w całości bezemisyjny. - Już staliśmy się największym eksporterem elektrycznych autobusów w Unii Europejskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda i zadeklarował, że Polska jest gotowa do współpracy i wymiany doświadczeń z innymi krajami w sprawie działań na rzecz klimatu.


IAR/ho


Zobacz więcej na temat: ONZ Andrzej Duda klimat

ONZ: Polska wraz z ponad 40 krajami potępiła działania Białorusi na granicy z UE

26.10.2021 09:15
Ponad 40 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło we wspólnym oświadczeniu łamanie praw człowieka przez białoruski reżim, w tym wykorzystywanie migrantów do celów politycznych. Wśród sygnatariuszy jest Polska, która zabiegała o przyjęcie dokumentu.

Wizyta króla Jordanii w Polsce. Spotkania delegacji Abdullaha II i Andrzeja Dudy

26.10.2021 13:25
Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim króla Jordanii Abdullaha II Ibn Al Husseina. Wcześniej odbyła się ceremonia oficjalnego powitania. Odbyły się również rozmowy obu przywódców oraz spotkanie delegacji.

Polacy wracają do kraju. Takiego wyniku nie było od 2004 roku

26.10.2021 14:23
O 176 tys. spadła liczba polskich emigrantów w 2020 roku - informuje zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak, powołując się na raport GUS "Informacja o rozmiarach i kierunkach czasowej emigracji z Polski w latach 2004-2020".