X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Rau wyraził zaniepokojenie wzrostem napięcia na granicy Azerbejdżanu z Armenią

03.12.2021 12:15
Przebywający w Sztokholmie na spotkaniu ministerialnym OBWE szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau wyraził w piątek w rozmowie ze swoim odpowiednikiem z Azerbejdżanu zaniepokojenie wzrostem napięcia na granicy azersko-armeńskiej.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau
Minister spraw zagranicznych Zbigniew RauMSZ/Tymon Markowski

Spotkanie Raua z Jejhunem Bajramowem odbyło się na marginesie dwudniowej Rady Ministerialnej OBWE, która od czwartku obraduje w stolicy Szwecji.

"Minister Rau przekazał również deklarację wsparcia Polski dla zaangażowania na Kaukazie Południowym Grupy Mińskiej OBWE" - poinformowało polskie MSZ na Twitterze.

W piątek trwa sesja końcowa Rady Ministerialnej OBWE. Ma zakończyć się wspólną konferencją prasową szefowej szwedzkiej dyplomacji Ann Linde oraz ministra Raua. Szwecja kończy przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i przekaże je Polsce, która formalnie obejmie je z początkiem 2022 roku. 


PAP/dad

Para prezydencka złoży wizytę w Katarze

03.12.2021 11:33
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą w sobotę i niedzielę wizytę w Katarze. - Katar pozostaje jednym z naszych najważniejszych partnerów, jeżeli chodzi o pozyskiwanie LNG i ta rola będzie wzrastać - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Kolejne próby siłowego przekroczenia granicy w okolicach Czeremchy

03.12.2021 10:52
Wieczorem i nocą z czwartku na piątek w okolicach Czeremchy doszło do dwóch prób nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemcy zostali zawróceni przez polskie służby na Białoruś - poinformowała w piątek rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Z kolei podlaska policja opublikowała film, na którym widać, jak białoruskie służby umyślnie oślepiają polskich funkcjonariuszy.