X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chiny chcą pomóc przy budowie hubu logistycznego w Polsce. Andrzej Duda rozmawiał z Xi Jinpingiem

06.02.2022 12:47
Chiny wyraziły chęć pomocy przy budowie hubu logistycznego w Polsce. To dzięki niemu nasz kraj mógłby stać się kluczowym węzłem w łańcuchu dostaw między Chinami a Europą. To właśnie takie deklaracje padły po spotkaniu Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga, do którego doszło dziś w Pekinie. Według komunikatu wydanego przez stronę chińską, który został opublikowany przez agencję Xinhua, Chiny zadeklarowały też zwiększenie zakupów polskich produktów rolno-spożywczych.
Publicyści o bojkocie IO w Pekinie: sport powinien być wolny od polityki
Publicyści o bojkocie IO w Pekinie: sport powinien być wolny od politykiAndrzej Hulimka/Forum

Jak pisze Xinhua, prezydent Chin wyraził nadzieję na dalsze wzmacnianie relacji obu państw w ramach mechanizmu współpracy Chin z Europą Środkowo-Wschodnią i w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Przywódca Chin wyraził także wsparcie dla chińskich firm, które zdecydują się na inwestycje w Polsce.

Jak napisano w depeszy agencji Xinhua, wyrażono również nadzieję, że Polska zapewni chińskim przedsiębiorstwom uczciwe, sprawiedliwe i pozbawione dyskryminacji środowisko biznesowe.

Podziękowania Andrzeja Dudy 

Z kolei prezydent Andrzej Duda - jak pisze Xinhua - miał podziękować chińskim władzom za przekazanie materiałów medycznych w czasie pandemii koronawirusa. Zadeklarował też chęć wzmocnienia relacji gospodarczych.

Dziś prezydent RP spotkać się ma także z szefem MKOL Thomasem Bachem. O ile kalendarz spotkań pozwoli, prezydent RP kibicować ma też polskim skoczkom startującym na skoczni w Zhangjiakou.


IAR/ho

Do Sejmu wpłynął prezydencki projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższym

04.02.2022 14:19
W piątek do Sejmu wpłynął złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, który zakłada m.in. likwidację Izby Dyscyplinarnej i powstanie Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Szef MSZ w USA. Podziękowania za polskie przywództwo na wschodniej flance NATO

04.02.2022 22:00
Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył podziękowania szefowi MSZ Zbigniewowi Rauowi za polskie przywództwo na wschodniej flance NATO - poinformował w piątek Departament Stanu w komunikacie z rozmowy ministrów. Blinken miał docenić też decyzję prezydenta Dudy ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

"Zachód jest zjednoczony". Szef BBN o szczególnej roli Polski i Francji w próbie zażegnania kryzysu na Ukrainie

05.02.2022 17:55
- Polska i Francja, z racji pełnionych obecnie funkcji w organizacjach międzynarodowych, mają szczególną rolę w poszukiwaniu rozwiązania kryzysu wokół Ukrainy – powiedział szef BBN Paweł Soloch.