X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Biały Dom popiera aplikację Finlandii i Szwecji do NATO. "Od dawna współpracują w sferze militarnej"

13.05.2022 09:32
Biały Dom poinformował, że jeśli Finlandia i Szwecja złożą wnioski w sprawie przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, to uzyskają poparcie Stanów Zjednoczonych. Rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki oceniła, że chęć przystąpienia obu krajów do paktu jest skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Audio
  • Droga Finlandii i Szwecji do NATO. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Biały Dom popiera chęć przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO
Biały Dom popiera chęć przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATOAndrea Izzotti/ Shutterstock

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jen Psaki przypomniała, że Finlandia i Szwecja od dawna współpracują ze Stanami Zjednoczonymi w sferze militarnej. - Popieramy aplikacje Finlandii i Szwecji przystąpienia do NATO jeśli zdecydują się je złożyć - powiedziała.

Finlandia i Szwecja w NATO

Pytana o możliwość uznania takiego kroku przez Moskwę za prowokację, Jen Psaki przypomniała słowa prezydenta Finlandii, który ocenił, że chęć wstąpienia jego kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego jest bezpośrednim skutkiem działań Rosji.

- NATO jest sojuszem obronnym, Finlandia i Szwecja są wartościowymi partnerami USA i Sojusz Północnoatlantycki, są kwitnącymi demokracjami i współdziałają z NATO od lat - mówiła Jen Psaki podkreślając, że ani Stany Zjednoczone ani NATO, ani Finlandia i Szwecja nie maja wobec Rosji agresywnych zamiarów.

Rozszerzenie NATO

Wcześniej sekretarz generalny NATO poinformował, że z zadowoleniem przyjął decyzję władz Finlandii o rozpoczęciu przygotowań do członkostwa w Sojuszu. W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu Jens Stoltenberg napisał, że jeśli Finlandia złoży wniosek w tej sprawie, zostanie ciepło przyjęta, a proces akcesyjny przebiegnie szybko.

"To suwerenna decyzja Finlandii, którą NATO w pełni szanuje" - podkreślił Jens Stoltenberg i dodał, że Finlandia jest jednym z najbliższych partnerów Sojuszu, dojrzałą demokracją, członkiem Unii Europejskiej i wnosi ważny wkład doeuroatlantyckiego bezpieczeństwa.

IAR/ho

40 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie. Kongres przebił wniosek Joe Bidena

11.05.2022 11:38
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zatwierdziła pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości blisko 40 mld dolarów. To o 7 mld więcej, niż wnioskował Biały Dom. Teraz wydatki musi zatwierdzić Senat, który zajmie się ustawą w najbliższych dniach.

"Razem współdziałamy w zakresie pomocy Ukrainie". Prezydent Andrzej Duda składa wizytę na Słowacji

11.05.2022 13:29
Prezydent Polski spotka się między innymi z prezydent Zuzaną Czaputową. Tematem rozmów będzie koordynacja wsparcia dla Ukrainy.

Finlandia: prezydent i premier chcą szybkiego wniosku o członkostwo w NATO

12.05.2022 11:13
We wspólnym oświadczeniu prezydent Finlandii Sauli Niinisto i premier tego kraju Sanna Marin powiedzieli, że Finlandia powinna jak najszybciej złożyć wniosek o przyjęcie do NATO. Dążenie tego kraju do członkostwa w Sojuszu to skutek agresywnej polityki Rosji i inwazji na Ukrainę.