X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda z oficjalną wizytą w Egipcie

29.05.2022 09:24
Głównymi tematami, jakie omówi polski prezydent z przywódcą Egiptu, będzie kryzys żywnościowy, wywołany wojną na Ukrainie. Egipt przed wojną sprowadzał z Ukrainy i Rosji 80 procent zboża.
Audio
  • Prezydent z oficjalną wizytą w Egipcie [posłuchaj]
Prezydent Andrzej Duda uda się do Egiptu z oficjalną wizytą
Prezydent Andrzej Duda uda się do Egiptu z oficjalną wizytąTwitter/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają w niedzielę oficjalną wizytę w Egipcie. Para prezydencka spędzi w Afryce trzy dni. 

Głównymi tematami, jakie omówi polski prezydent z przywódcą Egiptu, będzie kryzys żywnościowy, jaki wywołała wojna na Ukrainie. Egipt przed wojną sprowadzał z Ukrainy i Rosji 80 procent zboża. Drugim zagadnieniem, jakie pojawi się w trakcie politycznych rozmów, będzie sprawa ewentualnej umowy z Egiptem na zakup skroplonego gazu. Byłby to jeden z kolejnych elementów dywersyfikacji dostaw tego surowca. 

Pierwszy dzień wizyty pary prezydenckiej w Kairze rozpocznie się w niedzielę po południu. Po wylądowaniu w Egipcie polska delegacja przejedzie przed Grób Nieznanego Żołnierza w Kairze, gdzie zostaną złożone wieńce. O godzinie 18.30 prezydent z małżonką spotkają się z przedstawicielami Polonii w ambasadzie. Zaplanowano tu przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy. 

W poniedziałek o godzinie 11.00 para prezydencka zostanie oficjalnie powitana przez prezydenta Egiptu Abdela-Fattaha al-Sisiego na dziedzińcu Pałacu Ittihadiya w Kairze. Chwile później rozpoczną się rozmowy "w cztery oczy" prezydentów, a potem odbędą się rozmowy delegacji obu państw pod przewodnictwem prezydentów Polski i Egiptu. Przewidziano też oświadczenia prasowe obu polityków. 

Po zakończeniu politycznych konsultacji z prezydentem Egiptu Andrzej Duda przejedzie na spotkanie z patriarchą Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego Tawadrosem II. Tego samego dnia zaplanowano również spotkanie z premierem egipskiego rządu Mustafą Madbulim. Chwilę później prezydent Andrzej Duda i premier Mustafa Madbulim otworzą polsko-egipskie forum gospodarcze, gdzie przemówienie ma wygłosić polski prezydent.

We wtorek przed południem para prezydencka spotka się z wielkim imamem Al-Azharu Ahmedem al-Tajebem. Wizytę w Egipcie zakończy zaplanowane na godzinę 15.00 złożenie wieńca na cmentarzu Wspólnoty Narodów w Heliopolis.

IAR/ks

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos z udziałem międzynarodowych liderów

28.05.2022 16:36
W czasie wojny w Ukrainie bezpieczeństwo jest głównym tematem; jeśli myślimy o Inicjatywie Trójmorza mamy na myśli bezpieczeństwo energetyczne, myślimy o dostawach gazu, ropy do naszej części Europy - powiedział we wtorek w Davos prezydent Andrzej Duda. W Domu Trójmorza w Davos odbył się panel z udziałem prezydentów Polski Andrzeja Dudy, Łotwy Egilsa Levitsa i Estonii Alara Karisa.

"NYT": Joe Biden zatwierdził przekazanie systemów rakietowych dalekiego zasięgu Ukrainie

28.05.2022 22:25
W informacji przekazanych przez "New York Times" wynika, że Joe Biden, prezydent USA zatwierdził przekazanie Ukrainie systemów rakietowych dalekiego zasięgu. Według źródeł dziennika decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona przez Waszyngton w przyszłym tygodniu.

Litwini zebrali 5 mln euro na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy

28.05.2022 22:46
Litwini w ciągu czterech dni zebrali 5 mln euro potrzebnych na zakup drona Bayraktar produkowanego w Turcji, który zostanie przekazany walczącej Ukrainie. Akcję zbiórki pieniędzy ogłosił znany litewskich dziennikarz i działacz społeczny Andrius Tapinas.