X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

LOT uruchamia połączenie na nowe lotnisko w Pekinie

15.01.2020 09:42
Wieczorem z warszawskiego lotniska Chopina wystartuje pierwszy rejsowy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT na nowe lotnisko w Pekinie - Daxing . Otwarty jesienią ubiegłego roku port ma być największym lotniskiem na świecie.
Audio
  • PLL LOT uruchamia połączenie na nowe lotnisko w Pekinie. O szczegółach - Aleksander Pszoniak (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.shutterstock.com

Uruchomienie rejsów na nowe lotnisko w Pekinie było planowane już pod koniec października zeszłego roku. Jednak LOT musiał uziemić trzy samoloty dalekodystansowe i inaugurację tego połączenia przełożono na styczeń.

Rejs potrwa osiem godzin i będzie realizowany samolotami typu Boeing 787 - Dreamliner.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają już do stolicy Chin od 2012 roku. Od 2016 roku na tej trasie operuje także chiński narodowy przewoźnik Air China.

Rejsy na nowe lotnisko to nowe możliwości zarówno dla pasażerów, jak i dla naszego przewoźnika, ponieważ PLL LOT nie rezygnuje z obsługi istniejących połączeń z Warszawy do Portu Lotniczego Pekin, czyli starszego lotniska. Rejsy odbywają się siedem razy w tygodniu, natomiast na nowe lotnisko zaplanowano cztery połączenia tygodniowo.

Przedstawiciele PLL LOT podkreślają, że Chiny są jedną z najsilniejszych gospodarek świata, a jednocześnie krajem pełnym atrakcji turystycznych. Przewoźnik liczy, że z nowego połączenia skorzystają zarówno przedstawiciele biznesu, jak i osoby, które chcą zwiedzać Chiny.

Pekin - Daxing, to kolejne dalekodystansowe połączenie PLL LOT. Od 2016 roku przewoźnik uruchomił regularne rejsy między innymi do Tokio, Seulu, Los Angeles, New Delhi, czy do Miami na Florydzie. W tym roku przewoźnik zapowiedział też dwa nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych - do San Francisco i do stolicy USA - Waszyngtonu.

Lotnisko Pekin Daxing uruchomiono we wrześniu 2019 roku. W tej chwili działają cztery pasy startowe, docelowo ma być ich siedem. Port ma być największym lotniskiem na świecie pod względem liczby operacji lotniczych, a także pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Planuje się, że rocznie lotnisko będzie obsługiwać ponad 100 milionów osób.


IAR/dad


Zobacz więcej na temat: LOT Chiny Pekin

Większa konkurencyjność na kolei. Rząd przyjął nowe przepisy

14.01.2020 15:30
Rząd przyjął zmiany w ustawie o tranporcie kolejowym. Ich celem jest dopuszczenie na polskie tory zagranicznych przewoźników i tym samym zwiększenie konkurencji. Jest element dostosowania naszych przepisów do wymogów unijnych.

Białoruski opozycjonista bez wizy Schengen. Litwa blokuje wniosek

14.01.2020 14:51
Znany białoruski ekonomista i polityk polskiego pochodzenia ma bezterminowy zakaz otrzymywania wiz Schengen. Jarosław Romańczuk dowiedział się, że na czarną listę został wpisany przez Litwę prawdopodobnie po którymś ze swoich komentarzy. Nie wyklucza, że dotyczył on przemytu papierosów przez białorusko-litewską granicę.

Szef Dumy: atmosfera w Polsce przygotowała grunt pod Holokaust

14.01.2020 16:53
W Rosji, która planuje uczczenie 17 stycznia jako rocznicy wyzwolenia Warszawy podczas II wojny światowej, media i politycy sugerują, że rocznica ta jest w Polsce "ignorowana". Taki punkt widzenia wyraziła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. Ponadto szef rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin stwierdził, że przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko jej władz przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu.